Je načase obžalovat Zemana z velezrady. Martin Fendrych už senátorům sepsal nástřel podání

10.12.2018 18:03

Europoslanec Jaromír Štětina (TOP 09) má za to, že potom, jak Zeman zaútočil na tajnou službu svého vlastního státu – na Bezpečnostní informační službu – je načase, aby se Parlament začal zabývat otázkou na obžalobu Miloše Zemana z velezrady. Komentátor serveru Aktuálně.cz došel ke stejnému závěru.

Je načase obžalovat Zemana z velezrady. Martin Fendrych už senátorům sepsal nástřel podání
Foto: Hanka Brožková KPR
Popisek: Prezident České republiky Miloš Zeman a prezident Čínské republiky Si Ťin-pching

Komentátor Martin Fendrych má za to, že v současné době sledujeme něco, co jsme v naší zemi desítky let neviděli. Sledujeme, jak Miloš Zeman páchá velezradu. „Velezradou ústava chápe jednání směřující proti svrchovanosti a celistvosti republiky či jejímu demokratickému řádu. A to se bohužel děje,“ poznamenal Fendrych hned na úvod svého textu.

Pokud prezident před televizními kamerami označuje zpravodajce svého vlastního státu za „čučkaře“, lze ho jen těžko označit jiným titulem než velezrádce. Vždyť svým prohlášením v podstatě nahrává Rusku a Číně, před jejichž aktivitami BIS ve zprávě za rok 2017 varuje. Tak alespoň vnímá celou situaci Martin Fendrych.    

„Zeman chce mást českou veřejnost. A další důvod, stejně vážný: když čtete zprávu BIS, píše se tam o kontaktech špionů s českými politiky a úředníky a o vyzrazování tajemství. Nepříjemné čtení pro ty, kteří nás zrazují, mohli by skončit ve vězení. Pokud jsou spojení s Hradem, nebo tam rovnou pracují, je pak jasné, že se jejich šéf cítí biskou ohrožen. Neboli končí legrace,“ pokračoval autor.

Zeman se sice ve volební kampani zaklínal vlastenectvím, ale útokem na tajnou službu vlastního státu Českou republiku poškozuje.

Sečteno a podtrženo, přišel prý čas skutečně obžalovat Zemana z velezrady. Prý by se nad tím měl zamyslet i premiér Andrej Babiš (ANO), který sám sebe popisuje jako prozápadního politika. Naději vidí Fendrych hlavně v Senátu, kde by se mohla najít velká většina senátorů, kteří ústavní žalobu podají.

„Muselo by se však najít sdostatek senátorů ochotných hájit české národní zájmy a jít do střetu s populárním tuzemským politikem. Mimo jiné od toho tu však Senát máme. Důkazy poskytuje Zeman sám, opakovaně a veřejně,“ končil svůj text autor.

Jenže komentátor nedodal, že pro podání žaloby potřebuje i hlasy ústavní většiny zákonodárců dolní komory a za současného rozložení politických sil není jisté, že se oněch 120 poslanců najde.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Mgr. Ing. Taťána Malá byl položen dotaz

Sexuální násilí

Jak se v praxi bude dokazovat, jestli byl k souloži udělen souhlas či nikoliv? Nemám nic proti tomu, že jste změnili zákon, ale k čemu to v praxi bude? Co když jedna si budou strany v tom, zda byl udělen souhlas či nikoliv protiřečit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Provokace.“ Zmizelo to. Odkryto po smrti Josefa Laufera

4:40 „Provokace.“ Zmizelo to. Odkryto po smrti Josefa Laufera

Po smrti zpěváka Josefa Laufera mnozí připomínají jeho píseň o Svobodné Evropě a kapitánu Minaříkovi…