Je nejvyšší čas přestat mlčet, burcuje poslanec od Okamury. A ukazuje i na Jourovou

02.08.2020 15:51

Poslanec Jiří Kobza (SPD) se ve svém komentáři pro ParlamentníListy.cz zaměřil na média a hlasy, které se z nich ozývají a jakoby volají z hloubi komunistického dávnověku. „Jsou to však hlasy dnešní, mocné a hrozivé,“ upozorňuje.

Je nejvyšší čas přestat mlčet, burcuje poslanec od Okamury. A ukazuje i na Jourovou
Foto: archiv JK
Popisek: Jiří Kobza (SPD)
reklama

Kobza si ve svém textu všímá slov eurokomisařky Věry Jourové, která prohlásila, že „Evropská unie potřebuje závazná společná pravidla, která by přiměla internetové sociální sítě aktivně bojovat proti nenávistným projevům.“ Přičemž by „unijní země neměly postupovat na vlastní pěst“.

Německá ministryně spravedlnosti Christine Lambrechtová k tomu podle Kobzy dodala, že YouTube, Facebook a další mají odpovědnost za to, aby nebyly zneužívány jako platformy pro šíření nenávisti a dezinformací. „Musíme dále podnikat kroky k vynucování jasné odpovědnosti ze strany platforem,“ řekla Lambrechtová. 

V České televizi k tomu zaznělo, že „velké internetové platformy, jako jsou Google, Facebook či Twitter, už několik let s Evropskou komisí spolupracují na odhalování dezinformací a odstraňování nenávistných příspěvků v rámci dobrovolného kodexu. Komise však chce zapracovat závazná pravidla do návrhu normy o digitálních službách, kterou se chystá připravit do konce letošního roku.“

A jak pak ještě dodala Jourová, jsou k tomu potřeba pravidla, která budou platit pro všechny, nejen pro ty, kteří se zavážou dobrovolně.

Podle Kobzy toto připomíná komunistickou praxi likvidace každého nepohodlného názoru a často i jeho nositele.

Anketa

Je dobře, aby právo na obranu se zbraní v ruce bylo zahrnuto do Ústavy ČR?

96%
4%
hlasovalo: 15109 lidí
„O tom, že se administrativa EU snaží zavést regulaci internetu, víme už řadu let. Nejprve to zdůvodňovala poukazem na šíření dětské pornografie, návodů na výrobu výbušnin či jiné činy, které však spadají pod běžnou trestní legislativu. Nyní se tedy blíží doba, kdy Evropská komise vezme věc z druhé strany a zcela nepokrytě zavede cenzuru.

Zmíněné platformy a sociální sítě jí jdou na ruku už dlouhou dobu, jak jsme viděli i na nedávném vymazání nahrávek Tomia Okamury z kanálu YouTube, což na první pohled svědčí o snaze oslabit jeho a SPD před blížícími se volbami. To ovšem nelze přehlédnout bez povšimnutí. Je to totiž poprvé za těch třicet let, kdy někdo v rámci politického soupeření použil cenzuru,“ zmiňuje Kobza – s tím, že cenzura provází lidstvo stovky let a znamená de facto likvidaci svobody slova a názoru a jeho neomezeného šíření. To nám mimochodem garantuje i naše Ústava. 

„Evropská komise tak ústy Jourové jde přímým útokem proti naší Ústavě a proti svobodám, které jsme si vydobyli v listopadu 1989,“ dodává Kobza.

„Abychom si nepředstavovali, že jde o nějaký abstraktní pokus technologicky sešněrovat dosud svobodný internet. Je to plně politická snaha zabránit šíření alternativních názorových proudů a vnutit euroobčanům likvidaci tradičních rodinných hodnot ve jménu domnělých práv LGBT komunity, zničení národních států invazí a importem jinozemců z Asie a Afriky. S nimi přijde jejich agresivní kulturní tradice, tak odlišná od té naší, která se rázem ocitne zatlačená na okraji.

Naše vlastní kulturní tradice totiž začíná být Jourovou a jí podobnými cenzory označována za nežádoucí. Ve jménu pomyslného altruistického multikulturalismu, který je jen balamutící frází, mající skrýt podstatu záměru zničení tradiční Evropy. Jde o řízenou destrukci chápání evropských dějin, evropských hodnot. Jde doslova a do písmene o konec Evropy,“ obává se Kobza.

„Chceme-li uchovat vlastní kulturu, zemi a možná i životy, je nejvyšší čas přestat mlčet a postavit se velmi rozhodně proti jakýmkoli zákazům a omezením svobody slova. Musíme se bránit filtrování informací, které smíme, a které nesmíme vědět. Musíme hájit právo občanů na objektivní pravdu. Nahlas vyslovit to podstatné: Zákaz se zakazuje,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Třeba to bylo jinak. Prymula hodně nečekaně o boji s covidem-19

21:56 Třeba to bylo jinak. Prymula hodně nečekaně o boji s covidem-19

Nastupující ministr zdravotnictví Roman Prymula se v rozhovoru pro Lidové noviny nechal slyšet, že p…