Je podepsáno. Babišovo ministerstvo poskytne OKD 700 milionů

15.08.2016 19:28 | Zprávy

Stát dnes prostřednictvím ministerstva financí (MF) vedeného Andrejem Babišem (ANO) uzavřel s těžební společností OKD smlouvu na úvěr 700 milionů korun. Půjčka je podmíněna reorganizací zadlužené firmy, o které věřitelé OKD rozhodli minulý týden. V tiskové zprávě o tom informovalo ministerstvo financí.

Je podepsáno. Babišovo ministerstvo poskytne OKD 700 milionů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Andrej Babiš

O pomoci firmě formou půjčky podmíněné reorganizací rozhodla vláda na konci července. První část půjčky by společnost měla dostat podle MF do dvou až tří dnů. Formálně půjčku poskytne společnost Prisko, kterou vlastní MF. Rozhodnutí kritizovala pravicová opozice, podle ní půjde o dar. MF očekává, že žádost o čerpání první části půjčky dostane v úterý. Následně uvolní 150 milionů korun. „Čerpání půjčky bude probíhat na základě přísného posuzování odůvodněnosti potřeby takového čerpání,“ uvedlo MF podle ČTK.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

Mgr. Michaela Šebelová byl položen dotaz

Proč jste změnu nenavrhla už nyní?

https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Sebelova-STAN-Asistovanou-reprodukci-pro-single-zeny-a-lesbicke-pary-780602 A co mě zajímá ještě víc, máte v plánu i zvýšit věk, kdy ji bude moci provést? Děkuji. Saudová

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Stačilo! mohlo být ve Sněmovně. Petr Hampl k dění dva týdny před volbami

19:41 Stačilo! mohlo být ve Sněmovně. Petr Hampl k dění dva týdny před volbami

Podle sociologa Petra Hampa volby neznamenají zásadní změnu moci, ale ukazují posun k "studené občan…