Je to absolutně zbytečné! Prezident lékárníků rozcupoval novou směrnici EU

28.06.2017 18:35

Prezident České lékárnické komory Lubomír Chudoba rozcupoval novou směrnici Evropské unie o kontrole léčiv prodávaných v lékárnách. Je to prý směrnice absolutně zbytečná, která občany České republiky chrání tam, kde to nepotřebují, ale ignoruje skutečná rizika na trhu s léky.

Je to absolutně zbytečné! Prezident lékárníků rozcupoval novou směrnici EU
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lubomír Chudoba kandidát koalice VLASTA na senátora

Nová směrnice Evropské unie se snaží vystavit stopku padělkům léků, jenže jen v lékárnách – a prezident České lékárnické komory Lubomír Chudoba nechápe, proč se tato směrnice týká jen lékáren, když se padělky léků prodávají většinou na internetu. V České republice je přitom nastaven systém, který velmi účinně brání tomu, aby se do lékáren dostaly padělky léků. „Prostě do lékárny se padělek nedostane. Já jsem tomu velmi rád, že za posledních dvacet pět let se do lékáren nedostal jediný padělek,“ prozradil Chudoba.

Suma sumárum to znamená, že EU nařizuje něco, co je pro Českou republiku absolutně zbytečné a ještě to zatíží lékárníky. Zaměstnanci lékáren totiž budou muset kontrolovat, zda u toho či onoho léku neexistuje nějaké podezření, že jde o nějaký padělek.  Lidé budou déle čekat na vydání léku a pokud se dokonce stane, že padne internet, tak nebude možné lék zkontrolovat v nově zaváděných čtečkách, které si budou muset lékárníci koupit. Jedna taková čtečka prý výjde až na sedm tisíc korun.

Před nákupy léků na internetu nás přitom směrnice EU nechrání, takže tam podle Chudoby i nadále hrozí, že si lidé koupí potenciálně nebezpečný padělek, který může ohrozit jejich zdraví. Zpravidla se jedná o „léky“ podporující hubnutí nebo potenci.

Chudoba má tady pro posluchače jednu jedinou radu. Doporučuje lidem nakupovat léky jen a pouze v lékárnách, protože jen ty mají nastaveny přísné kontrolní mechanismy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profesor Piťha, kterého chce trestat neziskovka plná žen, našel mocné zastání. Z Hradu vzešel tento silný text

17:27 Profesor Piťha, kterého chce trestat neziskovka plná žen, našel mocné zastání. Z Hradu vzešel tento silný text

Profesor Petr Piťha, který po svém svatováclavském kázání čelí ostré kampani různých nátlakových org…