Je to černé na bílém. Migranti jsou náchylnější ke spáchání sexuálního zločinu

02.10.2017 11:00

Lokální internetový server ze Saska-Anhaltska Volksstimme přichází se statistikami, které se týkají případů znásilnění spáchaných v této spolkové zemi lidmi s přistěhovaleckými kořeny. Znepokojivý trend prý úzce souvisí se začátkem migrační krize.

Je to černé na bílém. Migranti jsou náchylnější ke spáchání sexuálního zločinu
Foto: Petr Blahuš
Popisek: Situace kolem imigračního centra pro cizince v Dědinách.

„V Sasku-Anhaltsku došlo od začátku migrační krize k mnoha případům znásilnění a sexuálního napadení, za které nesou zodpovědnost migranti. Média o těchto kauzách zevrubně informují a strach mezi obyvatelstvem roste. Naposledy došlo ke znásilnění šestapadesátileté ženy, ze kterého jsou podezřelí čtyři Eritrejci. Tématu se chopili politici z Alternativy pro Německo a dalších stran. Je situace skutečně tak vážná?“ ptá se server a přináší jako odpověď jasná čísla.

„Je pravdou, že počet spáchaných sexuálních deliktů migranty od roku 2015 ve spolkové zemi Sasko-Anhaltsko vzrostl. Zatímco před dvěma lety šlo o 41 případů (2,84 %), tak za loňský rok to bylo již 102 (6,89 %). Přímo sexuální napadení a znásilnění se potom zvýšilo z 90 na 255 případů a pachatelé s přistěhovaleskými kořeny mají na svědomí dvacet z nich, což představuje téměř osm procent,“ píše server.

Celý text v němčině najdete ZDE.

Podle serveru tyto údaje jasně korespondují se začátkem migrační krize v roce 2015 a příchodem velkého počtu migrantů do Saska-Anhaltska. V roce 2014 žilo v této spolkové zemi asi 660 žadatelů o azyl. Nicméně v letech 2015 a 2016 přišly další desítky tisíc a nyní jich zde pobývá 43 500. „Vzhledem k tomu, že v Sasku-Anhaltsku žije 3,9 % obyvatel s přistěhovaleckými kořeny, páchají tito lidé nadprůměrné množství sexuálních deliktů,“ říká mluvčí prokuratury v Naumburgu Klaus Tewes.

Jak však server připomíná, počty případů sexuálních deliktů rostou po celém Německu. „Mezi roky 2015 a 2016 došlo ke zvýšení o téměř 13 %. Téměř čtyřicet procent pachatelů nebylo německého původu. Tento trend zcela prokazatelně souvisí s migrační vlnou, která se započala právě v roce 2015,“ píše server a dává prostor k vyjádření odborníkům z oblasti kriminalistiky, kteří i přes alarmující zjištění hovoří velmi politiky korektně.

Již zmiňovaný Tewes horlivě poukazuje na „polehčující okolnost“ stran nízkého věku velké většiny příchozích migrantů. „Mnozí z nich jsou muži ve věku mezi 16 až 25 lety. To je věkové období, ve kterém páchají více sexuálních deliktů i rodilí Němci,“ míní Tewes, kterému dává za pravdu i kriminolog Christian Pfeiffer: „Mladí muži jsou rizikovou skupinou v každé zemi.“ Psycholožka Maggie Schauerová z univerzity v Kostnici ale připomíná: „Lhostejno jaké náboženství muži vyznávají, je prostě nutné, aby se dokázali ovládat.“


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veřejnoprávní redaktor rozpálil fanoušky Ester Ledecké do běla. A pokračuje v kritice i po jejím olympijském zlatu

18:11 Veřejnoprávní redaktor rozpálil fanoušky Ester Ledecké do běla. A pokračuje v kritice i po jejím olympijském zlatu

Redaktora z ČRo Miroslava Bureše stále rozčiluje to, že česká reprezentantka ve snowboardu a v alpsk…