Je to drsné: V Německu to prý lidé berou do vlastních rukou

11. 1. 2016 13:07

Události, jež se odehrály během silvestrovské noci v Kolíně nad Rýnem, mají nebezpečnou dohru. Objevily se totiž zprávy, že Kolínem nyní chodí gangy, které útočí na cizince. Dvě jejich oběti dokonce skončily v nemocnici. Informuje Deutsche Welle.

Je to drsné: V Německu to prý lidé berou do vlastních rukou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Německo, jak jej možná neznáte

Anketa

Co soudíte o silvestrovském sexuálním násilí v Kolíně nad Rýnem a jiných městech v Německu?

hlasovalo: 11717 lidí

Po vlně silvestrovských napadení a krádeží se místní – zklamaní z práce policistů a rozhodnutí politiků – odhodlali vzít spravedlnost do vlastních rukou. A tak se objevily zprávy o tom, že skupina dvaceti lidí napadla během nedělního večera šest Pákistánců. Dva z nich skončili v nemocnici.

Nedlouho poté proběhl další podobný útok, jehož cílem byl devětatřicetiletý Syřan. Toho napadla a zranila skupina pěti osob, do nemocnice však nešel.

Nejprve se zdálo, že tyto dva útoky spolu nijak nesouvisí, posléze však vyšlo najevo, že na Facebooku se zorganizovala skupina „motorkářů, chuligánů a vyhazovačů“, jež si naplánovala „lov na lidi“ za účelem „vyčištění“ centra Kolína. To však policejní mluvčí nepotvrdila.

Celý text zde

Policie ale údajně dostala během nedělního odpoledne několik tipů ohledně „skupin“ lidí, jež se chtěly nechat vyprovokovat. Na to byl nasazen vyšší počet policistů do centra Kolína za účelem předejít konfliktům. Jejich práce pak přinesla výsledky v podobě dvou trestních oznámení a několika zadržených výtržníků.

Policie také v neděli oznámila, že dostala již přes 500 oznámení kvůli sexuálním napadením a krádežím, ke kterým mělo dojít v průběhu silvestrovských oslav v Kolíně nad Rýnem. Pouze jedno z nich se však týká znásilnění.

Útoků se podle mnoha svědeckých výpovědí účastnili muži „severoafrického či blízkovýchodního vzhledu“, což vlilo novou krev do žil všech kritiků politiky německé kancléřky Angely Merkelové, na jejímž základě do Německa přišlo již přes jeden milion žadatelů o azyl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bugr pokračuje: Další svědectví o Okamurově akci s Le Penovou a Wildersem. Už to začíná být vyhrocené

19:55 Bugr pokračuje: Další svědectví o Okamurově akci s Le Penovou a Wildersem. Už to začíná být vyhrocené

Včerejší konference zástupců evropských protiimigračních stran z frakce Evropa národů a svobody (ENF…