Je to spravedlivé? Samoživitelka žije noční můru. Protože chtěla pracovat

11.01.2020 16:31

Jednatřicetiletá Simona má tři děti ve věku dvanáct, deset a devět let. Jako matka samoživitelka na ně pobírala sociální dávky, ale o ty v listopadu loňského roku přišla. Provalilo se totiž, že pracovala. Načerno.

Je to spravedlivé? Samoživitelka žije noční můru. Protože chtěla pracovat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Chudoba, ilustrační foto.

Paní Simona neví, kudy dál. Je prý v zoufalé situaci, do které se dostala sama svou chybou, a teď je bezradná.

Anketa

Prospěla existence TOP 09 české demokracii?

4%
96%
hlasovalo: 26408 lidí

Jsem v naprosto zoufalé situaci, protože od listopadu mám zastavené všechny dávky sociální podpory, příspěvek na živobytí, přídavky na děti i příspěvek na bydlení. A to z toho důvodu, že jsem si načerno přivydělávala úklidem a pobírala jsem za to tři měsíce sedm tisíc korun,“ uvedla pro deník Právo paní Simona.

Nejmladší ze tří dětí má prý zdravotní obtíže a musí mít dietní stravu, jenže na tu nemá paní Simona dost peněz. A teď je na tom tak zle, že nemá peníze na vůbec žádné potraviny, o dietní stravě ani nemluvě. Nezbývá jí, než si chodit pro jídlo do Sdružení na ochranu ohrožených dětí (SOOD) v centru Prahy. Doplatila na to, že pobírala dávky pro nezaměstnané a současně načerno pracovala. A některý uvědomělý spoluobčan ji udal.

Otec tří dětí na ně neposílá peníze, protože je bezdomovec. Paní Simoně se prý snaží pomáhat rodiče, ale ti prý mají samí málo peněz. Matka tak musí vyřešit takřka neřešitelný problém. Kde vezme 12 tisíc na zaplacení nájmu v bytě. Bez střechy nad hlavou by to se třemi dětmi mohlo vypadat opravdu zle. Už teď prý nemají peníze ani na základní školní pomůcky.

Šéfka Sdružení na ochranu ohrožených dětí  Marie Vodičková k tomu poznamenala, že podobně zoufalá situace by řadu rodičů dohnala třeba i k sebevraždě, a nechápe, jak něco takového může stát dopustit. „Mají se ty děti půl roku živit nějakými odpadky a žít mezi bezdomovci?“ zeptala se Vodičková. 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kapři, vypusťte si rybník! Francie chce, aby cena ropy šla dolů, těžaři mají trestat Rusko

10:33 Kapři, vypusťte si rybník! Francie chce, aby cena ropy šla dolů, těžaři mají trestat Rusko

Velkým problémem sankcí, které byly a budou uvaleny na Rusko v důsledku jeho agrese na Ukrajině, je …