Je to tu samý pes, diví se Klaus na cestě Argentinou

02.04.2011 7:51

Nebývale vysoký počet domácích mazlíčků je jedním z úkazů, který šokoval prezidenta Václava Klause při jeho cestě Argentinou. Překvapil ho ale třeba i nízký věk zdejších obyvatel.

Je to tu samý pes, diví se Klaus na cestě Argentinou
reklama

Prezident Václav Klaus sepsal už třetí pokračování zápisků z cesty po Latinské Americe. Ty, které má z hlavního města Argentiny Buenos Aires, nabídl  čtenářům deníku Právo.

"Z projíždění hlavním městem mám několik poznatků. Prvním z nich je to, že na počátku podzimu, který na jižní polokouli právě začíná, kvetou keře a stromy jako u nás na jaře. Bylo mi vysvětleno, že je to normální, že tady rostliny kvetou dvakrát. Druhým je to, že je tu nekonečně aut a že je město od rána do noci plné. Paní prezidentka mi říká, že z okraje města denně létá do prezidentského paláce helikoptérou. Nemyslím, že by naši daňoví poplatníci u nás doma něco takového ocenili. Třetím jsou psí „chůvy". Po parcích zde chodí „stáda" psů na vodítkách, vedená jednou slečnou či mladou paní - je to služba pro příliš zaměstnané a vytížené rodiny a psi se dostanou na pravidelnou procházku. Psů bývá deset i více!" podivuje se Klaus nad počtem argentiských domácích mazlíčků.

Mládí, vpřed!

Udivilo jej také to, že Argentici jsou "strašně mladí." "Začal jsem se vyptávat, jaký je střední věk v zemi, a dozvěděl jsem se, že necelých 30 let," píše Klaus a dodává, že u nás je to 39 let, což je markantní rozdíl.

Na jedné z argentiských přednášek se tak v souvislosti se zjištěním věkového rozdílu prezident Klaus věnoval i evropskému stárnutí obyvatel. "Řešení neznám, resp. jsem přesvědčen, že přijde samo, ne od nějaké skupiny mudrců financované Evropskou unií. Určitě není řešení důchodová „reforma" připravovaná naší dnešní vládou. Určitě jím není ani organizovaná imigrace," nechal řešení stárnoucí evropské populace prozatím otevřené.

Čtěte také:

Foto: Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FOTO Zemanovi nadávají za konzumaci s rouškami. A takto zachytila kamera Ivana Bartoše...

14:16 FOTO Zemanovi nadávají za konzumaci s rouškami. A takto zachytila kamera Ivana Bartoše...

Český internet žije celý víkend fotografií z porady prezidenta Zemana s experty. Rozebírá zejména fa…