Je to venku: Petr Nečas zachránil Janu Nagyovou tímto krokem. A takto nám chtěli oznámit, že se mají rádi

26. 8. 2015 7:31

Už je jasné, proč soudkyně Helena Králová osvobodila Janu Nečasovou (dříve Nagyovou) v kauze údajného zneužití Vojenského zpravodajství. Expremiér Petr Nečas totiž vše vzal na sebe a soudkyně jeho slova vzala za bernou minci. Informuje o tom středeční Právo s tím, že vztah s Nečasem trval už od roku 2003 a vše, co se dělo v roce 2012, bylo pečlivě plánováno. Radka Nečasová byla sledována ve vší diskrétnosti, aby „nevyváděla“. Státní zástupci dostali „za uši“.

Je to venku: Petr Nečas zachránil Janu Nagyovou tímto krokem. A takto nám chtěli oznámit, že se mají rádi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Nečas
reklama

Veřejnost má vůbec poprvé možnost zjistit, proč byl v jedné z větví kauzy Jany Nečasové vynesen osvobozující rozsudek. Krátce po verdiktu soudkyně Helena Králová odmítla svůj verdikt jakkoli zdůvodnit, ale teď se ukazuje, že uvěřila expremiérovi Petru Nečasovi. Ten před soudem řekl, že se obával o svou předchozí manželku Radku Nečasovou a nechal ji tajnými službami chránit. To ostatně tvrdili o obžalovaní zpravodajci.

„I Jana Nečasová podle soudkyně ve výpovědi odmítla osobní cíle v podobě získání Nečase pro sebe, dokonce prý upřesnila, že její vztah s premiérem v té době trval již devět let, zřejmě tedy začal už v roce 2003,“ píše deník. Nečas se už v roce 2011 dohodl se svou první ženou Radkou, jak to bude dál. S Nagyovou se prý dohodli na odchodu z politického výsluní a zveřejnění vztahu.

Aby snad něco neprozradila kamarádkám

A proč byla Radka Nečasová sledována s maximální možnou obezřetností? „Požádal (zpravodajce), aby jednali diskrétně s tím, že jeho tehdejší manželka se o tom nesmí dozvědět. Tento požadavek diskrétnosti byl proto, že se bál, kdyby se jeho manželka něco dozvěděla, aby nezačala vyvádět, a nechtěl ji znepokojovat, dále aby se o tom nezmínila kamarádkám,“ popsala celou situaci v rozsudku soudkyně.

Králová naproti tomu tvrdě zúčtovala se státním zástupcem a vyšetřovateli. Odmítla jimi předložené důkazy jako nedostatečné a poznamenala, že se soud ztotožnil s jedinou myšlenkou obžaloby. „Jedinou skutečností, se kterou se nalézací soud shoduje s obžalobou, je skutečnost, že Páleník, Kovanda a Pohůnek jsou úředními osobami,“ můžeme se dočíst ve zdůvodnění soudkyně, které má deník k dispozici.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lidé od Klause ml. zatápí kolem Jourové. Tohle totiž řekla o Polsku a Maďarsku

22:24 Lidé od Klause ml. zatápí kolem Jourové. Tohle totiž řekla o Polsku a Maďarsku

Na facebooku Trikolóry vyšlo stanovisko strany k situaci v Maďarsku a v Polsku. „Je ostudné, když vý…