Je to závažné. Babiš bude od Válkové chtít vysvětlení

09.01.2020 22:40

Vládní zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková (ANO) podle informací serveru Info.cz obhajovala v článcích na přelomu 70. a 80. let zákony, jež zneužíval komunistický režim proti disidentům. Premiér Andrej Babiš (ANO) tato nařčení Válkové, která kandiduje na ombudsmanku, považuje za závažná a žádá její vysvětlení, informuje server Novinky.cz.

Je to závažné. Babiš bude od Válkové chtít vysvětlení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Helena Válková
reklama

„Obvinění jsou závažná. Paní profesorka se v médiích vyjádřila v tom smyslu, že nařčení odmítá. Věc ale musí vysvětlit,“ sdělil Právu předseda vlády Babiš. Válková obvinění označuje za lež a na článek serveru Info.cz bude podle svých vyjádření nejspíše reagovat soudní cestou.

Ministerský předseda nechtěl nyní hovořit o tom, zda by Válková nyní měla stáhnout svoji kandidaturu na ombudsmanku, či složit post vládní zmocněnkyně pro lidská práva. „Říkám, že informace jsou závažné. Zatím jsem s ní nemluvil, jen jsem četl, že vše odmítá. Musí to ale zkrátka vysvětlit,“ zopakoval ve svém vyjádření premiér Babiš.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

20:25 Vypovědět Lisabonskou smlouvu, zaznělo po odsouzení ČR unijním soudem kvůli migrantům. Jsme prý vazalskou kolonií, i když to kolaboranti popírají

ANKETA Česká republika porušila právo EU, když odmítla přijmout migranty na základě přerozdělovacích…