Je to zlý člověk! Kdo nemá rád Pavla Novotného, ať se podívá, proč mu včera asi bylo horko

08.03.2017 6:55

Bulvární novinář a podnikatel Pavel Novotný má problém. Herec Ondřej Vetchý společně s manželkou uspěli s žalobou na dnes již zaniklý časopis Spy, jehož byl Novotný šéfredaktorem. Celkem mají dostat 700 tisíc korun. O verdiktu píše server iDnes.cz.

Je to zlý člověk! Kdo nemá rád Pavla Novotného, ať se podívá, proč mu včera asi bylo horko
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bulvární lovec Pavel Novotný

Vetchý se s magazínem soudil kvůli informaci staré čtyři roky. Časopis tehdy k popisu fotografie uvedl, že herec přišel na vyhlášení Českého lva s milenkou. Ve skutečnosti to však byla jeho žena. Vrchní soud pak včera v celé kauze potvrdil Vetchému v odvolacím řízení odškodné ve výši půl milionu korun, jeho ženě se má vyplatit 200 tisíc. Původně požadoval půlmilionové odškodné každý z nich. Částku zaplatí vydavatelství Bauer Media. Jeho právní zástupce Jiří Trunečka však uvádí, že výše odškodného je neúměrná. 

„Neudělal jsem to schválně,“ bránil se Novotný u prvního soudu v roce 2015. Pokud by podle svých slov věděl, že jde o manželku, nikdy by nepravdu nenapsal. „Přece nejsem sebevrah, mám nějakou odpovědnost,“ dodal. „Nejsem debil, jsem profík,“ řekl také.

„Desítky lidí mě po prvním verdiktu soudu kontaktovaly, děkovaly a vyjadřovaly mi nesmírnou podporu. Vyjádřili zkušenost, že pan Pavel Novotný jim zničil život nebo část jejich života, a to naprosto cíleně. Všichni byli rádi, že konečně na něco dojel,“ podotkl k tomu Vetchý. Novotný je podle něj zlý člověk zasahující lidem do soukromí. Byl prý vlajkovou lodí toho špatného bulváru.

Anketa

Kdo bude po volbách německým kancléřem? (Ptáme se na váš odhad, ne na vaši preferenci)

hlasovalo: 5392 lidí

„Ostatní představitelé bulvárního světa mi dali najevo velkou úlevu a radost, že zmizel ze světa, protože ubližoval i jejich práci. Byl extrém,“ zmínil Vetchý, jehož rozsudek dovedl k dojetí. „Možná to ještě neskončilo a protistrana podá dovolání, přesto bych chtěl povzbudit kolegy a všechny lidi, kteří ztratili víru ve vymahatelnost zákona v této zemi. Bojujme za věci, ve které věříme,“ vyzval.

Původní text ZDE.

Novotný má v současné době na krku další soud. Žene jej k němu rodina, na kterou Novotný veřejně upozornil a zároveň ji „napráskal“ orgánům zodpovědným za péči o dítě. Rodina se v jeho očích „provinila“ tím, že umístila na server YouTube video, na němž s nezletilým synem zpívá píseň Mešita kontroverzní vlastenecké skupiny Ortel. Rodiče dítěte nyní od Novotného požadují odškodnění.

Pavel Novotný

  • ODS
  • Největší miláček čtenářů nejnedůvěryhodnějšího webu v Evropě
  • starosta městské části

Původní text ZDE.

„Vysmál jsem se rodince, co věší na YouTube video, ve kterém během jízdy Fiatem Multipla do Kralup zfanatizovaně za asistence děcka pěje jakousi odrhovačku o Mešitě a mladej a jeho tupý otec při tom naznačují řezání krku. A protože – na rozdíl od tupé ortelí fanklubácké vlastenecké tlupy čičmundů – umím apely dotahovat dál, než je hranice klávesnice, zvesela jsem napsal nejvyšší dětskoprávní úřednici v zemi, že kdyby jim to dítě odebrali a dali je vychovat dvěma gayům, bude z chlapečka objektivně lepší člověk; a hned jsem to šoupnul na FB. Dostal jsem také krásnou oficiální odpověď a celá akce velmi bavila pro změnu mé věrné, tedy lidi, kteří sledují můj soukromý facebookový profil bývalého novináře a současného podnikatele po humanistickém coming outu. Poté jsem zveřejnil ještě nějakou veselou komunikaci s onou rodinkou. Tu tvoří soudně trestaný lapka a vězeňský práskač a jakási hysterka, nebohá matka toho těžce zkoušeného dítka. Jsou to prosťáčci a jejich svět tvoří, jak jsem pochopil, pětiúhelník Ortel–Konvička–Národ–Rodina–zase Ortel a žijí jen pro den, kdy k nám dorazí konečně nějaký uprchlík, znásilňovač, a oni budou moci zpívat v Multiple o tom, jak to oni a Ortel říkali,“ řekl ke kauze Novotný v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.

„No, a pak se mi ozval nějaký advokát, že ti nebozí nacionalističtí prosťáčci chtějí sto tisíc a veřejnou omluvu, jinak mě dají k soudu za zveřejnění mobilu matky z Multiply a tvrzení, že jsou špatní rodiče. Protože si, by the way, pořád myslím, že oba rodiče jsou debilové a synek chudák, poslal jsem jim avízo, že bych rád soud. Já mám soudy rád,“ zmínil pak následně i spor Vetchého s časopisem Spy. 

„Jsem si jist, že tady s těmi chudáky dojde maximálně na Boží soud, ale nevím, zda se dostaví. Podle mě si to poserou do pekla jen za hudební vkus a do nebe přijde jen mladej, kterého tam přivítám pohlavkem a půjdu mu představit pár intelektuálů; jestli stráví život po koncertech Ortelu, uvidí je na vlastní oči poprvé. Stejně jako uprchlíky, ti tam budou také,“ uzavřel.

Původní text ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Strašné věci! vybalil Okamura na Daniela Hermana. Šel do historie

7:14 Strašné věci! vybalil Okamura na Daniela Hermana. Šel do historie

Někdejší lidovecký ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) usedne v Radě vlády pro lidská práva, kt…