Je úplně mimo, vypráskal Babiš na PL Macrona. Topolánek se neudržel, když to četl

5. 3. 2019 18:42

Předseda české vlády Andrej Babiš (ANO) ve vyjádření pro server ParlamentníListy.cz nešetřil tvrdými slovy na adresu francouzského prezidenta Macrona, který by v budoucnu rád sjednotil azylovou politiku EU a trval by na solidárním přerozdělování uprchlíků. Expremiér Mirek Topolánek se za to Babišovi vysmál a připomněl, kde se Macronovým nápadům dostává největšího porozumění. Poslanec Miroslav Kalousek (TOP 09) se francouzského prezidenta zastal.

Je úplně mimo, vypráskal Babiš na PL Macrona. Topolánek se neudržel, když to četl
Foto: repro Youtube
Popisek: Emmanuel Macron se svou manželkou Brigitte

Francouzský prezident Emmanuel Macron v otevřeném dopise představil svou vizi EU. Rozepsal se o nutnosti vytvořit společnou evropskou policii a společnou azylovou evropskou politiku, která bude stát na důkladné ochraně vnějších hranic EU a na ochotě přijmout uprchlíky, kteří budou v rámci EU přerozděleni.

Předseda české vlády Andrej Babiš ve vyjádření pro server ParlamentníListy.cz označil Macronovy nápady za nesmyslné a pravil, že francouzský prezident je „úplně mimo“.

Expremiér Mirek Topolánek se nad tímto vyjádřením zasmál a připomněl všem, že frakci ALDE, do které v Evropském parlamentu patří i hnutí ANO, lze počítat mezi největší podporovatele Macronovy politiky.

„Až zase někde uslyšíte, jak pan Babiš říká, že pan Macron je se svou výzvou úplně mimo, tak si současně uvědomte, že Macronově vizi Evropy je v EP nejblíže frakce ALDE, jejíž součástí jsou a budou i Babišovi europoslanci. A včil, Kobliho, mudruj,“ napsal Topolánek na sociální síti Twitter.

V diskusi pod příspěvkem expremiér doplnil, že Babiš je v Evropském parlamentu vnímán jako „toxické zboží“, ale pokud se mu v květnových volbách do Evropského parlamentu podaří získat sedm až osm mandátů europoslanců, hnutí ANO bude najednou v Evropském parlamentu lákavou nevěstou.

K Macronovým nápadům se vyjádřil i předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. Nesouhlasí prý se vším, co Macron navrhuje, ale rozhodně oceňuje odvahu, s jakou francouzský prezident své návrhy předkládá. Naproti tomu hnutí ANO a ODS žádné reálné evropské nápady nemají. Tak se to alespoň Kalouskovi jeví.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hnus se valí dál. „Babiš na Národní“ má pokračování

13:30 Hnus se valí dál. „Babiš na Národní“ má pokračování

Premiér Andrej Babiš na svém facebooku sdílel fotografii z pražské Národní třídy, kde ještě za tmy v…