Je zde nové prohlášení Babiše. Na čínské ambasádě nepotěší

27.12.2018 12:30 | Zprávy
autor: vef

Premiér Andrej Babiš (ANO) se ohradil proti jednání čínského velvyslance Čang Ťien-mina. Čínské velvyslanectví totiž v minulých dnech informovalo o schůzce s předsedou vlády, kde bylo probíráno varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost před výrobky čínských společností Huawei a ZTE. Babiš měl prý zdůraznit, že nejde o stanovisko vlády. Ten nyní serveru iRozhlas.cz napsal, že hrozbu vláda bere vážně.

Je zde nové prohlášení Babiše. Na čínské ambasádě nepotěší
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš odpovídá

„Nevím, o čem pan velvyslanec mluví,“ podotkl Babiš s tím, že vláda v souvislosti s varováním úřadu neudělala chybu. Komunikaci velvyslance označil za neobvyklou. „Varování NÚKIB bere vláda vážně a odpovědně. Od úřadu si vyžádala dodatečné informace, které má předložit na vládu 7. ledna,“ poznamenal Babiš, jenž se s velvyslancem sešel 23. prosince.

  • Původní text ZDE

Čínské velvyslanectví pak uvedlo, že Babiš měl zdůraznit, že varování příslušného českého orgánu nepředstavuje stanovisko vlády Česka.  

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Utajované informace

Zabýváte se jako premiér vůbec tím, jak se Turek, který má nejnižší možnou prověrku a není ani člen vlády, dostal k utajovaným informacím? Nebo vás to nezajímá? Řídíte vůbec vládu nebo si v ní každý mimo vašich ministrů dělá, co chce? Aspoň na mě to tak působí.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Posseltův sraz neplatíme, tvrdí Brno. Ale platí ty, kdo ho pozvali

4:44 Posseltův sraz neplatíme, tvrdí Brno. Ale platí ty, kdo ho pozvali

Sudetoněmecký sněm v Brně se blíží. Město i Jihomoravský kraj tvrdí, že s akcí nemají nic společného…