Je zde nové prohlášení Babiše. Na čínské ambasádě nepotěší

27.12.2018 12:30 | Zprávy

Premiér Andrej Babiš (ANO) se ohradil proti jednání čínského velvyslance Čang Ťien-mina. Čínské velvyslanectví totiž v minulých dnech informovalo o schůzce s předsedou vlády, kde bylo probíráno varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost před výrobky čínských společností Huawei a ZTE. Babiš měl prý zdůraznit, že nejde o stanovisko vlády. Ten nyní serveru iRozhlas.cz napsal, že hrozbu vláda bere vážně.

Je zde nové prohlášení Babiše. Na čínské ambasádě nepotěší
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš odpovídá

„Nevím, o čem pan velvyslanec mluví,“ podotkl Babiš s tím, že vláda v souvislosti s varováním úřadu neudělala chybu. Komunikaci velvyslance označil za neobvyklou. „Varování NÚKIB bere vláda vážně a odpovědně. Od úřadu si vyžádala dodatečné informace, které má předložit na vládu 7. ledna,“ poznamenal Babiš, jenž se s velvyslancem sešel 23. prosince.

  • Původní text ZDE

Čínské velvyslanectví pak uvedlo, že Babiš měl zdůraznit, že varování příslušného českého orgánu nepředstavuje stanovisko vlády Česka.  

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vef

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Budete kandidovat na předsedu strany?

Nebo máte nějakého jiného favorita? Podle mě strana moc na výběr nemá. Jestli většina lidí zná tak pět členů strany, tak je to hodně. Mě napadáte jen vy. Hlavně ne Válek nebo Jakob.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Videozáznam s Babišem vytažen v živém vysílání. Vondráček ho smetl

15:15 Videozáznam s Babišem vytažen v živém vysílání. Vondráček ho smetl

„Běžte se podívat do průmyslových podniků, jaká tam visí parte!“ pustil se poslanec Aleš Juchelka (A…