Je zřejmé, kdo těží z dnešního špatného systému, píše ekonom Kohout

4. 5. 2013 9:27

Ekonom Pavel Kohout, jenž sepsal knihu s názvem Úsvit, zdůrazňuje, že není spoluzakladatelem hnutí Úsvit přímé demokracie spolu se senátorem Okamurou, ale senátora podporuje. Na webu novaustava.cz zdůrazňuje, že knihu psal proto, aby se jejich myšlenek někdo chopil a nelze očekávat, že tak učiní některá ze zavedených politických stran.

Je zřejmé, kdo těží z dnešního špatného systému, píše ekonom Kohout
Foto: hns
Popisek: Pavel Kohout, ekonom
reklama

„Hned od začátku mi bylo jasné, že vůdci zavedených politických stran se nepohrnou. Asi byste také nečekali, že po vydání návrhu naprosto zásadní politické reformy vám začnou volat Bohuslav Sobotka, Miroslav Kalousek, Petr Nečas a soupeřit o vaši přízeň. Proč by to dělali? Je zřejmé, kdo těží ze špatného systému, jaký nyní je," poznamenává ekonom.

Vzhledem k tomu, že by sám uvítal změnu, tak senátorovi Okamurovi fandí. Odmítá přitom myšlenku, že by Okamura jeho knihu „vytuneloval“. Na myšlenky v knize uvedené si totiž Kohout nedělá autorské nároky, neboť sám čerpal především z ústavy Spojených států, ale i z jiných zdrojů, antické autory nevyjímaje. V knize Úsvit jsou tak shrnuty principy, jejichž funkčnost prověřil sám čas, a je dobře, že se jich někdo chopil.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pořád tu bude někdo udávat a buzerovat. Rudí Piráti a to jejich béčko z TOP 09... Xaver s prezidentem Klausem rozjeli show

17:38 Pořád tu bude někdo udávat a buzerovat. Rudí Piráti a to jejich béčko z TOP 09... Xaver s prezidentem Klausem rozjeli show

Prezidentu Václavu Klausovi se nechce věřit, že máme tak hloupou politickou elitu, že by byla ochotn…