Jedině v Brně: „Ty šul*ne!“ letělo radnicí. ODS a Zelení v sobě

12.12.2020 9:39

O Brně se občas jízlivě říkává, že se jedná pouze o jakousi poslední obydlenou zatáčku před Vídní... Ale poslední zprávy z našeho druhého největšího města ukazují, že i tam zuří politický boj, ne-li snad dokonce kulturní válka mezi zelenými progresivisty a konzervativními ODSáky.

Jedině v Brně: „Ty šul*ne!“ letělo radnicí. ODS a Zelení v sobě
Foto: AZy
Popisek: Brno orloj
reklama

Anketa

Pojedete na Vánoce k příbuzným?

41%
54%
hlasovalo: 13562 lidí

Městská část Brno-střed jako by se proměnila v bojiště! Opoziční zastupitel za Zelené Michal Závodský byl na veřejném zasedání zastupitelstva nepokrytě nazván „šulinem“. Tohoto hanebného činu se měl dopustit náměstek brněnské primátorky Robert Kerndl z tradiční pravicové ODS. Advokát Závodský se s „traumatickou“ zkušeností svěřil na svém facebooku. „Včerejší předvánoční zastupitelstvo bylo plné pohody a sounáležitosti. Vyslechl jsem si takové milé vánoční přání či vtipné povídání od 5. nejvýše postaveného muže města Brna. Neřekl to až tak okatě, bylo to více tajnosnubné, ale veřejnost rozpoznala kvality pana náměstka.“ napsal možná trochu ublíženě Závodský.

Je pravdou, že zeleného progresivisty se nikdo nezastal a musel tak čelit slovním výpadům hrubiána Kerndla zcela sám: „Zkusím si z toho vzít to lepší, aneb jako svérázné ocenění důkladnosti mé opoziční práce a že jako jediný z toho davu mu za to stojím. Milé bylo i to, že vedle něj hned seděla primátorka (bez výhrad), zasedání předsedal starosta (bez výhrad), nu asi ta prezidentská úroveň prosakuje už i do samospráv a zde ODS.“ popisuje dále zelenáč.

V diskusi pod svým příspěvkem Závodský už projevil více vtipu a nadhledu, když s lehkostí zažertoval na účet svého rodného Brna. Jeden z příznivců, Pařez Brněnský, ho utěšoval, že býti nazván šulínem není taková tragédie: „Od nejstarších dob je falus jedním z nejvýznamnějších symbolů síly, plodnosti a hojnosti.“ děl moudře Pařez.

Závodský reagoval pohotově: „Jsem se vlastně dostal na úroveň symbolu města Brna.“ Naráží tím očividně na vysmívaný a svým způsobem proslulý, černý „brněnský orloj“, který rovněž připomíná mužské přirození. Podle jiného Brňana, Víta Kalvody, jde dokonce o nejvyšší možný brněnský titul.

Rovněž jistý Leoš Fučík se vyjádřil k novému Závodského titulu obdivně, téměř paroubkovsky: „Socha na hlavním náměstí... Kdo z vás to má?“ Politik ho doplnil, aby nezůstalo na pochybách, že se jedná opravdu o mimořádný úspěch: „Ale hlavně!!! Předsmrtně!!! To je!“

Jak se bude dále vyvíjet situace v Oltecu? Kdo ví. My z pražské redakce hledíme na východ s nadějí. :)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: AZy

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kroužková jen koukala, jak vytočila Hamáčka: Ta debata mně připomíná 50. léta, protestoval

21:40 Kroužková jen koukala, jak vytočila Hamáčka: Ta debata mně připomíná 50. léta, protestoval

Pondělní den přinesl konec ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD). Resort dočasně povede ministr …