„Nevidíme sice do laboratoří, kde se míchají televizní komentáře, ale můžeme si pomoci analogií. Podívejte se na kampaň proti zimní olympiádě v Soči a proti oslavám vítězství ve Velké vlastenecké válce v Moskvě. Ve hře proti cestě prezidenta do Číny jsou patrné stejné zájmy, stejné předsudky, stejná slepota – a stejní lidé. Jediné, co hysterii může zklidnit, je fakt, že oslavy v Pekingu se konají už 2. září. A že zimní olympiáda tamtéž bude až v roce 2022,“ připomíná Krejčí.
Nesmíme zapomínat na to, že se oslav zúčastní také politici a vojáci ze zemí BRICS, tedy Brazílie, Indie, Ruska a Jihoafrické republiky. Přijede i jihokorejská prezidenta, a pokud přijedou i představitelé KLDR, mohlo by se sedmdesáté výročí konce druhé světové války v Číně stát prostorem ke smíření obou zemí. Problematická by mohla naopak být účast japonských vládních představitelů. Císařství podle Krejčího mohutně posiluje výdaje na armádu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp