Jednání o koalici v Českém Krumlově se komplikují

19.10.2014 21:21 | Zprávy

Koaliční jednání v Českém Krumlově mezi ČSSD, ANO, KDU-ČSL a ODS se nepatrně komplikují. Sociální demokraté se s jedním subjektem zatím nedokázali dohodnout na podmínkách vládnutí. Vyplynulo to z dnešního podvečerního jednání. Oznámil tol Rudolf Vejskrab, radní a předseda městské ČSSD, která volby v Českém Krumlově vyhrála.

Jednání o koalici v Českém Krumlově se komplikují
Foto: ckrumlov.info
Popisek: Panorama města Český Krumlov

"Nechci zatím prozrazovat konkrétní věci, ani specifikovat, o kterého partnera se jedná, ale určité neshody se mezi námi objevily," řekl Vejskrab. Dodal, že by se potencionální partneři měli na dalším kole jednání sejít opět ve středu. Vejskrab uvedl, že i přes dnešní neshody vítězná ČSSD zatím koalici ve stávajícím složení nezavrhla.

Sociální demokraté, které vedl dosavadní starosta Dalibor Carda, získali 22,9 procenta hlasů, což představuje pět mandátů. Do zastupitelstva se dostalo všech osm kandidujících subjektů. Komunisté, ODS, ANO a KDU-ČSL mají po třech mandátech. SNK Město pro všechny, Nezávislí a zelení, TOP-09 pak po dvou mandátech.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: čtk, mp

Zajímá mě, co si přeje ODS?

Protože vy na jednu stranu tvrdíte, že: ,,Zdá se, že si voliči nepřejí další federalizaci EU, bezbřehou migraci a ničení konkurenceschopnosti a životní úrovně radikální zelenou ideologií vtělenou do Green Dealu. To je nadějná zpráva." Jak ale vysvětlíte vaše spojení s Lidovci a TOPkou? Nemyslíte, že...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dezinformace za covidu. Unikly citlivé informace z tajného programu Pentagonu

20:35 Dezinformace za covidu. Unikly citlivé informace z tajného programu Pentagonu

Americká armáda podle zjištění agentury Reuters v době covidové pandemie po několik měsíců vedla taj…