Jednotlivé pražské radnice dostanou od magistrátu 21,5 milionu Kč vybraných z hazardu

07.03.2017 11:52

Pražské radnice dostanou od magistrátu 21,5 milionu korun, které Praha vybrala loni ve čtvrtém čtvrtletí jako odvod z loterií a her. Rozhodli o tom dnes pražští radní. Peníze mohou radnice využít na sport, školství a podporu neziskových organizací. Přidělení financí musí ještě schválit zastupitelé. Praha vybrala loni od 1. října do 31. prosince asi 223,6 milionu. V Praze platí od 1. ledna 2016 vyhláška zakazující provoz heren a herny ve správním řízení postupně ruší Ministerstvo financí.

Jednotlivé pražské radnice dostanou od magistrátu 21,5 milionu Kč vybraných z hazardu
Foto: pixabay.com
Popisek: Hazard - ilustrační foto

Nejvyšší částku dostane radnice Prahy 4, a to asi 2,2 milionu korun. Vliv na to má počet obyvatel, kterých má městská část nejvíce. Praha 10 dostane 1,9 milionu korun a zhruba o 100 000 méně Praha 8. Více než milion korun dostane ještě další pětice radnic. Nejméně obdrží Praha-Nedvězí, a to pouze 5284 koruny, jen o 300 korun více Královice. Obě části patří mezi nejméně lidnaté v Praze.

Magistrát tentokrát přidělí městským částem, oproti jiným obdobím, méně než polovinu z celkem vybrané částky. Ročně mezi ně totiž může rozdělit maximálně 300 milionů. Vzhledem k tomu, že za první tři čtvrtletí jim město přidělilo v součtu asi 278,5 milionu korun, nyní dostanou pouze zbylou částku do limitu.

Na základě vyhlášky zakazující hazard bylo v Praze k 31. prosinci 2016 pravomocně zrušeno 69 heren. Celkem ke konci roku Ministerstvo financí zahájilo 184 správních řízení. V Praze je více než 200 heren.

Hazard začala Praha regulovat poprvé v roce 2008. Tehdejší vedení města rozhodlo o snížení počtu povolených hracích automatů z 8358 na 2724. Počet heren se snižoval i v následujících letech.


 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam, čtk

Kdo nejde s námi, jde proti nám

Nevybíravě jste odsoudil demostranty proti vládě či voliče Babiše. Jak mi vyvrátíte dojem, že jste tu jen pro vaše voliče? Proč vrážíte mezi lidi klíny, proč se je nesnažíte stmelovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Padlo po volbách: Naděje přichází s Pavlem. Ale i hrozba pro Fialu. Až si uvědomí, co má teď Babiš

5:00 Padlo po volbách: Naděje přichází s Pavlem. Ale i hrozba pro Fialu. Až si uvědomí, co má teď Babiš

ANKETA Prezidentem České republiky byl zvolen Petr Pavel. ParlamentníListy.cz se ptaly, co tento výs…