Jefim Fištejn odhalil „velkou senzaci“. Takto Rusové zmanipulují americké volby

15.09.2016 6:41 | Zprávy

Publicista Jefim Fištejn v komentáři pro ČRo Plus varoval, že se Rusko pokusí ovlivnit blížící se finální bitvu o Bílý dům mezi republikánem Donaldem Trumpem a demokratkou Hillary Clintonovou. Tato manipulace však nakonec může notně poškodit Donalda Trumpa. Nelze prý vyloučit, že přijde o půl milionu až milion hlasů voličů.

Jefim Fištejn odhalil „velkou senzaci“. Takto Rusové zmanipulují americké volby
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jefim Fištejn

Boj o Bílý dům vrcholí. Svědčí o tom i nebývalá aktivita senátora Harryho Reida, vůdce demokratické menšiny, který v oficiálním dopise požádal FBI, aby prošetřila možné ovlivňování voleb ze strany Ruska. A jak by k tomu podle senátora mělo docházet. Přes server WikiLeaks, který před časem uveřejnil elektronickou poštu vedení Demokratické strany i soukromé e-maily samotné Hillary Clintonové.

To není nijak nová informace. Jenže deník New York Times otiskl text, v němž se praví, že senátor Reid žádá, aby FBI prošetřila možné spojení mezi někdejším Trumpovým poradcem Rogerem Stonem a zakladatelem WikiLeaks Julianem Assangem. Tito dva muži se prý totiž dobře znají. Stejně tak je třeba prověřit propojení WikiLeaks na ruské tajné služby. Sečteno a podtrženo, senátor žádá, aby bylo prověřeno možné spojení mezi Donaldem Trumpem a ruskými tajnými službami.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

To jako fakt?

Podle rozhodnutí Evropského soudního dvora prý státy musí ubytovat migranty, i když už nemají kapacity. Je to pravda? A jestli ano, není fakt načase z EU snad i vystoupit? Vždyť to je zase rozhodnutí, které jde proti zdravému rozumu.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Tragédie.“ Vidlák viděl vládní plakát. Fialovi děkuje za reklamu

19:40 „Tragédie.“ Vidlák viděl vládní plakát. Fialovi děkuje za reklamu

Předseda hnutí STAČILO! Daniel Sterzik v podcastu Chuť moci Thomase Kulidakise uvedl, že Česko prý z…