Jemelík: Neschopný Potter-Pospíšil musí překládat Nečasovy čarodějné zákony

07.02.2012 17:28

Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil mrhá svou inteligencí jen na zlepšení svého mediálního obrazu, místo aby řešil skutečné problémy české justice. To tvrdí Zdeněk Jemelík, člen spolku pro nezávislou justici Šalamoun. Tento spolek už v minulosti poslal řadu oficiálních stížností na působení ministra spravedlnosti tehdejšímu premiérovi Mirkovi Topolánkovi, v jehož vládě Pospíšil na tomto postu rovněž působil.

Jemelík: Neschopný Potter-Pospíšil musí překládat Nečasovy čarodějné zákony
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Pospíšil

„Netvrdili jsme, že je Jiří Pospíšil neschopný, ale vytýkali jsme mu, že svou nespornou inteligenci a energii používá nevhodným způsobem, a to především k údržbě a cílevědomému vylepšování svého mediálního obrazu,“ píše Jemelík ve svém komentáři na serveru Neviditelnypes.cz.

„Zazlívali jsme mu soustavné formalistické nadřazování neprolomitelnosti soudních rozhodnutí nad starost o spravedlivost rozhodování soudů. Odsuzovali jsme jej za neochotu podávat stížnosti pro porušení zákona ve prospěch nespravedlivě odsouzených, tedy za neochotu vystavovat podezřelé rozsudky přezkoumání elitou trestních soudců,“ dodává.

O pochybné působnosti Jiřího Pospíšila hovořil i sám Mirek Topolánek. „Jiří Pospíšil byl jedním z lidí, které pád mé vlády potěšil a zachránil. Věděl, že jej chci pro absolutní neschopnost řídit resort odvolat. Přistoupil na nečistou a mediální hru na "justiční mafii", zbavil se seriózní a nezávislé Vesecké, připustil její dehonestaci a nastartoval čistku a destrukci už tak tápající justice,“ vyjádřil se Topolánek před pár dny pro deník Právo.

Nečas ani Topolánek právu nerozumí

Řadu stížností poslal spolek Šalamoun přímo Petru Nečasovi, kde Pospíšilovi vytýkali stejné chyby, jako v době jeho prvního ministerského mandátu. Petr Nečas prý ale stejně jako jeho předchůdce Topolánek na jejich podněty nereaguje.

„Oba po sobě jdoucí významné činitele ODS ve funkci předsedy vlády spojuje dojem, že nerozumí právu a že podceňují důležitost kvalitního právního prostředí státu. Sbírku zákonů považují za čarodějnickou knihu naplněnou nesrozumitelnými klikyháky, ke které potřebují Harry Pottera – Pospíšila, aby jim vysvětloval jejich význam. Proto se zdráhají jej z vlády vykázat,“ vysmívá se Jemelík.

„Pud sebezáchovy by ale konečně měl přimět Petra Nečase, aby si všiml opožděné lítosti svého předchůdce v čele vlády a ODS a pochopil ji jako vážně míněné varování před hrozbou možného nedobrovolného následování Mirka Topolánka na cestě do zapomnění,“ dodal.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jhe

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Myslíte, že bohatí pomáají málo?

Nebo proč je chcete trestat progresivním zdaněním? A jak byste definoval bohatého člověka?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Měla 8216 Kč na měsíc. Samoživitelka s dcerou, syn student. Teď přišly zálohy, vládě řekla své

18:27 Měla 8216 Kč na měsíc. Samoživitelka s dcerou, syn student. Teď přišly zálohy, vládě řekla své

„Kdybych neměla fakt navíc žádné prachy, ale byla jen na podpoře, to by byl průser!“ Jak přežít s dc…