Jemelík: Neschopný Potter-Pospíšil musí překládat Nečasovy čarodějné zákony

07.02.2012 17:28 | Zprávy

Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil mrhá svou inteligencí jen na zlepšení svého mediálního obrazu, místo aby řešil skutečné problémy české justice. To tvrdí Zdeněk Jemelík, člen spolku pro nezávislou justici Šalamoun. Tento spolek už v minulosti poslal řadu oficiálních stížností na působení ministra spravedlnosti tehdejšímu premiérovi Mirkovi Topolánkovi, v jehož vládě Pospíšil na tomto postu rovněž působil.

Jemelík: Neschopný Potter-Pospíšil musí překládat Nečasovy čarodějné zákony
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Pospíšil

„Netvrdili jsme, že je Jiří Pospíšil neschopný, ale vytýkali jsme mu, že svou nespornou inteligenci a energii používá nevhodným způsobem, a to především k údržbě a cílevědomému vylepšování svého mediálního obrazu,“ píše Jemelík ve svém komentáři na serveru Neviditelnypes.cz.

„Zazlívali jsme mu soustavné formalistické nadřazování neprolomitelnosti soudních rozhodnutí nad starost o spravedlivost rozhodování soudů. Odsuzovali jsme jej za neochotu podávat stížnosti pro porušení zákona ve prospěch nespravedlivě odsouzených, tedy za neochotu vystavovat podezřelé rozsudky přezkoumání elitou trestních soudců,“ dodává.

O pochybné působnosti Jiřího Pospíšila hovořil i sám Mirek Topolánek. „Jiří Pospíšil byl jedním z lidí, které pád mé vlády potěšil a zachránil. Věděl, že jej chci pro absolutní neschopnost řídit resort odvolat. Přistoupil na nečistou a mediální hru na "justiční mafii", zbavil se seriózní a nezávislé Vesecké, připustil její dehonestaci a nastartoval čistku a destrukci už tak tápající justice,“ vyjádřil se Topolánek před pár dny pro deník Právo.

Nečas ani Topolánek právu nerozumí

Řadu stížností poslal spolek Šalamoun přímo Petru Nečasovi, kde Pospíšilovi vytýkali stejné chyby, jako v době jeho prvního ministerského mandátu. Petr Nečas prý ale stejně jako jeho předchůdce Topolánek na jejich podněty nereaguje.

„Oba po sobě jdoucí významné činitele ODS ve funkci předsedy vlády spojuje dojem, že nerozumí právu a že podceňují důležitost kvalitního právního prostředí státu. Sbírku zákonů považují za čarodějnickou knihu naplněnou nesrozumitelnými klikyháky, ke které potřebují Harry Pottera – Pospíšila, aby jim vysvětloval jejich význam. Proto se zdráhají jej z vlády vykázat,“ vysmívá se Jemelík.

„Pud sebezáchovy by ale konečně měl přimět Petra Nečase, aby si všiml opožděné lítosti svého předchůdce v čele vlády a ODS a pochopil ji jako vážně míněné varování před hrozbou možného nedobrovolného následování Mirka Topolánka na cestě do zapomnění,“ dodal.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jhe

Zajímá mě, co si přeje ODS?

Protože vy na jednu stranu tvrdíte, že: ,,Zdá se, že si voliči nepřejí další federalizaci EU, bezbřehou migraci a ničení konkurenceschopnosti a životní úrovně radikální zelenou ideologií vtělenou do Green Dealu. To je nadějná zpráva." Jak ale vysvětlíte vaše spojení s Lidovci a TOPkou? Nemyslíte, že...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Švýcarský summit o Ukrajině: Biden chyběl, Zelenského to rozrušilo

21:49 Švýcarský summit o Ukrajině: Biden chyběl, Zelenského to rozrušilo

Kolem 100 zemí a organizací se účastní dvoudenní konference ve Švýcarsku, která má nalézt cestu k mí…