Jen pacient by měl rozhodovat o tom, zda je nějaký lékař zbytečný, tvrdí Kubek

15.02.2013 19:14

Prezident České lékařské komory (ČLK) Milan Kubek v pořadu Interview ČT 24 vysvětloval důvod pro protest lékařů. Takzvaný Den zdraví lékařů bude namířen proti snižování nákladů na zdravotnictví a reformám ministerstva zdravotnictví. Podle Kubka by měl o rušení lékařů rozhodovat spíše pacient, který si platí péči, a ne zdravotní pojišťovny.

Jen pacient by měl rozhodovat o tom, zda je nějaký lékař zbytečný, tvrdí Kubek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Šéf České lékařské komory Milan Kubek

Kubek varuje, že by v českém zdravotnictví mohla nastat podobná situace jako v potravinářství. Tam je dostupná řada levných potravin, které jsou ale na hranici bezpečnosti.

Heger dokázal jenom zdražit pobyt v nemocnici

Kubkovi a praktickým lékařům vadí, že ministr Leoš Heger (TOP 09) jako nejdéle sloužící ministr nic prospěšného neudělal. „Jediné, čeho dosáhl, je, že pacienti platí sto korun za pobyt v nemocnici,“ zlobí se prezident ČLK.

Prezident ČLK také poukázal na to, že lékaři ročně doplácejí desetitisíce korun za léčbu. Jedná se o peníze, které jim strhávají pojišťovny. Pokud by se chtěli lékaři s pojišťovnami třeba dohodnout, pak to prý není možné kvůli striktně nastaveným limitům.

Během protestu lékaři udělají něco pro svoje zdraví a půjdou na prohlídku

Během Dne zdraví lékařů si část vezme dovolenou nebo náhradní volno a část půjde na zdravotní prohlídku ke svým kolegům. „Proto tomu říkáme Den zdraví lékařů,“ vysvětlil Kubek. Poukázal na to, že ČLK má podporu pacientských organizací.

V den protestu, který proběhne 1. března, budou lékaři sbírat podpisy pod petici. „Pokud získáme dostatečný počet podpisů, tak se pan ministr i celá vláda bude muset naším protestem zabývat,“ věří Kubek.

Lékaři chtějí, aby stát platil vyšší částku za státní pojištěnce a aby došlo ke změně úhradové vyhlášky. „O tom, jestli je nějaký lékař zbytečný, by měl rozhodovat ten, kdo to platí,“ uzavřel prezident ČLK Kubek.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vfe

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Neposlouchejte je, ta jejich nařízení. Spusťte odpor!“ Daniel Landa rozvášnil dav. To nebylo vše: Točte je, bolševiky!

9:07 „Neposlouchejte je, ta jejich nařízení. Spusťte odpor!“ Daniel Landa rozvášnil dav. To nebylo vše: Točte je, bolševiky!

Odpor proti nesmyslnostem politiků vyhlásil na setkání se svými přívrženci Daniel Landa při setkání …