Jermanová bude středočeskou hejtmankou

12. 10. 2016 13:14

Ve středních Čechách se rodí čtyřkoalice ANO, STAN, TOP 09 a ODS. Vítězné ANO má mít v krajské radě čtyři zástupce včetně hejtmana, STAN také čtyři, ODS dva a TOP 09 jednoho. Novinářům to po dnešním jednání ve Sněmovně řekla jednička na kandidátce ANO Jaroslava Jermanová. Dodala, že hejtmankou by měla být ona jako lídr vítězného hnutí. Návrh ANO musejí ostatní ještě projednat ve svých stranických orgánech. Jednání o případné čtyřkoalici budou pokračovat ve čtvrtek.

Jermanová bude středočeskou hejtmankou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslava Pokorná Jermanová
reklama

Případná koalice ANO, STAN, TOP 09 a ODS by měla v pětašedesátičlenném zastupitelstvu 46 mandátů. „Budu se snažit postavit koaliční vládu, která bude velmi stabilní,“ uvedla Jermanová.

O vytvoření koalice ve středních Čechách dosud jednaly ANO, STAN a TOP 09, Jermanová ale na dnešní schůzku přizvala ODS. Lídr TOP 09 Petr Tiso uvedl, že se zásadně změnily některé již dojednané podmínky možné spolupráce. Podle něj se původně počítalo s tím, že hejtmanem bude lídr STAN Vít Rakušan, což bylo pro TOP 09 akceptovatelné. „Potřebuji stanovisko krajské organizace TOP 09, zda máme pokračovat, nebo ne,“ dodal. Podobné jednání čeká také hnutí STAN.

Vítězné ANO má v novém krajském zastupitelstvu 16 křesel a STAN o jedno méně. ČSSD získala 11 mandátů, ODS deset, komunisté osm a TOP 09 pět.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Křeček řekl, jak to chodilo za Šabatové. A s čím asi zatočí

14:50 Křeček řekl, jak to chodilo za Šabatové. A s čím asi zatočí

Nového ombudsmana Stanislava Křečka je stále plný mediální prostor. Interview s ním nabídl i server …