Ježíš je Ukrajinec. A Mona Lisa taky. Zpravodajství z Kyjeva je prý stále bizarnější

13.01.2016 12:36

Ukrajinský televizní kanál TNS přinesl informace o tom, že slavná Mona Lisa z obrazu Leonarda da Vinciho měla ukrajinské kořeny. Této zprávy si všiml ruský server Russia Today a zapátral po dalších osobnostech a skvostech světové kultury, které mají kořeny na Ukrajině. Prý odtamtud pocházel i Ježíš.

Ježíš je Ukrajinec. A Mona Lisa taky. Zpravodajství z Kyjeva je prý stále bizarnější
Foto: Hans Štembera
Popisek: Nášivka Ukrajina

Mona Liza má příbuzné, a to na Ukrajině. Informoval o tom tamní televizní kanál TNS. Přišli na to prý italští výzkumníci, kteří pátrali po slavné dámě z obrazu. Nakonec našli sestry Strozziovy – Natalii a Irinu. „Jejich babička z matčiny strany se narodila v Kyjevě a dědeček je rodák z Oděsy,“ píše server.

V recesistickém duchu autor poznamenává, že z Ukrajiny pochází i další slavné osobnosti. Mimo jiné prý i Ježíš Kristus. Ukrajinský historik Valerij Bebik tvrdí, že se Ježíš narodil na půdě starověké Ukrajiny. Tato skutečnost prý dává Ukrajincům duchovní sílu a právo na nezávislost. Tentýž historik prohlašuje, že má kořeny na Ukrajině i Buddha.

K dokreslení celé situace server dodává, že podle ukrajinského premiéra Arsenije Jaceňuka má ukrajinské kořeny i spoluzakladatel sociální sítě Facebook Mark Zuckerberg. Jaceňuk však neprozradil, kde k této informaci přišel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To, co se děje v Brně, je strašné! Vstup do politiky oznámil právník, který se nebojí říkat, co si myslí. A hned přidal několik pikantností

17:05 To, co se děje v Brně, je strašné! Vstup do politiky oznámil právník, který se nebojí říkat, co si myslí. A hned přidal několik pikantností

Právník Tomáš Tyl se rozhodl vstoupit do světa aktivní politiky. Kromě toho, že chce měnit pořádky v…