Ježíš znásilnil muslimku? Podle soudu OK. A už reagoval Ovčáček

18. 12. 2019 15:18

Krajský soud v Brně v závěru listopadu konstatoval, že Centrum experimentálního divadla a Národní divadlo Brno se nemusí omlouvat kardinálu Dominiku Dukovi za hru Naše násilí a vaše násilí, kde Ježíš znásilní muslimku. Naproti tomu v Rumunsku padla za divadelní hru, která urážela náboženské cítění, pokuta.

Ježíš znásilnil muslimku? Podle soudu OK. A už reagoval Ovčáček
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Rumunská vlajka
reklama

V Rumunsku padla pokuta za divadelní představení, které uráželo křesťanské cítění. Národní rada pro boj proti diskriminaci se odhodlala k tomuto kroku po představení, kde herci v oblečení jeptišek krájeli cibuli a slaninu na obraze Ježíše,“ napsal server Křesťan dnes s odvoláním na deník Postoj.

Anketa

Podporujete stávky a hladovky za klima?

2%
98%
hlasovalo: 19748 lidí

Pokutu udělila Národní rada proti diskriminaci, na základě podnětu lidí, kteří sice samotnou hru neviděli, ale pohoršili je už jen plakáty upozorňující na tento divadelní kus.

Právník Tomáš Tyl rozhodnutí rumunské rady proti diskriminaci postavil do kontrastu proti verdiktu Krajského soudu v Brně, který konstatoval, že umělci podílející se na divadelním představení hry Naše násilí a vaše násilí, kde Ježíš znásilní muslimku, se nemusí omlouvat kardinálu Dominiku Dukovi jako vrcholnému představiteli katolické církve v Česku. Soud dospěl k závěru, že umělci mají právo vyjadřovat se místy kontroverzním způsobem.

Mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček k tomu dodal, že podle soudu jsou útoky na křesťanství přípustné. „Z vyjádření pana soudce stojí za pozornost pouze a jedině šokující fakt, že Evropský soud pro lidská práva toleruje ataky na křesťanství,“ napsal Ovčáček.

Jiří Ovčáček o soudu

V Rumunsku Národní rada dospěla k jinému názoru, udělila umělcům pokutu v přepočtu asi 10.600 korun a Tomáš  Tyl k tomu na sociální síti Facebook napsal: „A ono to jde ... A ono by to šlo, že?!“

Právník Tomáš Tyl učinil poznámku

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lidi jsou spodina? Ne! udeřil Okamura na TOP 09. A rozbalil to proti EU: Vytáhl zlé věci

11:54 Lidi jsou spodina? Ne! udeřil Okamura na TOP 09. A rozbalil to proti EU: Vytáhl zlé věci

Premiér Andrej Babiš (ANO) požádal poslance o prodloužení nouzového stavu až do 11. května a podrobn…