Jedním z mnoha důsledků koronakrize je růst ceny potravin. Zdražilo hlavně ovoce či zelenina, ale i další produkty, což by se mohlo negativně podepsat na životní úrovni nízkopříjmových skupin obyvatelstva, především seniorů.
V té souvislosti se opět začalo výrazněji hovořit o nutnosti zajistit pro Českou republiku potravinovou soběstačnost. Dnes jsme odkázáni na dovoz z desítek jiných zemí, což podle některých analytiků vede k vyšším cenám. Je to logické. Dovést rajčata ze Španělska vyjde dráž, než z polí na Třebíčsku. Jenže pro pěstování potřebných komodit ve velkém, aby zároveň nešlo o luxusní potraviny, by bylo nutné vytvořit podmínky.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
EU , potraviny , zemědělství , soběstačnost
autor: Radim Panenka
Nově navrhované masové sledování občanů EU
Dobrý den, zajímal by mě Váš postoj vůči návrhu Evropské Unie zvaný ChatControl, který by znamenal plošné šmírování každé odeslané soukromé zprávy, souborů, a jejich případné okamžité nahlášení policii. Samozřejmě jsou jako odůvodnění zneužívány naše děti, zítra terorismus a kdo ví, co příští rok. D...
Další články z rubriky

4:46 Ceny tak nízké, že se Čech v Itálii začal modlit přímo v supermarketu
Dovolená v Itálii, to je moře, slunce a výborná káva. A také levné a kvalitní jídlo, jak nám potvrdi…
- 19:31 Trump se naštval na Putina: Hezky mluví a pak všechny bombarduje
- 13:13 Pospíšilovi to ujelo. „Vyzradil tajnou taktiku SPOLU“
- 15:00 Ruské ztráty? Analytik nastřílel díry. Vážné
- 8:20 Prasklo to. Válkovi se léto změní v noční můru
- 18:00 „Jedete v dozimetru, bitcoinu, kampeličce“. Jiří Pospíšil neposlouchal rád