Jihomoravský kraj dá 6,5 milionu neziskovým organizacím pro rodiny

04.06.2018 12:25

Jihomoravský kraj dá v letošním prvním pololetí neziskovým organizacím na podporu rodin a seniorů 6,5 milionu korun. Novinářům to dnes řekl hejtmanův náměstek Marek Šlapal (ČSSD). Tři miliony si rozdělí přes 100 žadatelů poskytujících služby pro rodiny, dalších 1,5 milionu půjde 19 žadatelům na podporu pečujících osob. Zprávu přinesla ČTK.

Jihomoravský kraj dá 6,5 milionu neziskovým organizacím pro rodiny
Foto: Archiv
Popisek: peníze, ilustrační foto
reklama

„Jihomoravský kraj dlouhodobě podporuje neziskové organizace, které pomáhají rodinám a podílejí se na posilování jejich stability. Tyto organizace připravují různé osvětové a vzdělávací programy nebo volnočasové aktivity pro celé rodiny,“ uvedl Šlapal.

Pro kraj jsou podle něj důležité i aktivity, které podporují mezigenerační soužití a vztahy. „Dotační program na podporu pečujících osob má pomoci k překonávání obtíží se soustavnou neformální péčí o zdravotně postiženého člena rodiny nebo seniora,“ řekl Šlapal.

Více než sto žadatelů se dočká částky 20.000 až 35.000 korun na podporu služeb pro rodiny, 19 žadatelů si v oblasti pečujících osob rozdělí od 55.000 do 108.000 korun.

„Rada aktuálně schválila a doporučila zastupitelstvu podpořit další projekty za téměř dva miliony korun. Jsou to individuální dotace například na rozvoj projektu Family point, které jsou provozované v rámci celého kraje,“ dodal Šlapal. Podpora se dotkne i dalších projektů na podporu seniorů, jako například Kluby aktivních seniorů a podobně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kouříte, pijete, cpete se! Vy navalte peníze. Covid přinese brutální zásah

8:14 Kouříte, pijete, cpete se! Vy navalte peníze. Covid přinese brutální zásah

Inovace a kreativita. Tyto dvě vlastnosti jsou klíčové podle podnikatele a také učitele Karla Červen…