Jindřich Šídlo komentuje dění na Hradě. Pány Mynáře a Ovčáčka rozhodně nepotěší

24.04.2015 8:35

Komentátor Jindřich Šídlo v pátečních Hospodářských novinách odlehčeně glosuje počínání úředníků na Pražském hradě. Pánové Jiří Ovčáček a Hynek Kmoníček – ředitelé dvou hradních odborů – si přes média vzkazují, že toho druhého není třeba brát vážně a kancléř Mynář pro jistotu zveřejnil jejich platy, aby je trochu rozeštval.

Jindřich Šídlo komentuje dění na Hradě. Pány Mynáře a Ovčáčka rozhodně nepotěší
Foto: Repro Foto: ČT24
Popisek: Komentátor Hospodářských novin v pořadu ČT Hyde park

"Ředitel Kmoníček zavolá velvyslanci Schapirovi, že nemá brát Ovčáčka vůbec vážně a že ani prezident nemyslel svůj výrok vážně, neboť pouze odpovídal na nesmyslné otázky svých oblíbených novinářů z Parlamentních listů. Prezident si navíc podle Kmoníčka pravděpodobně vůbec nepamatuje, že by s Parlamentními listy hovořil," píše mimo jiné autor.

Tiskový mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček na to reaguje prohlášením, že slova Hynka Kmoníčka je třeba správně interpretovat a aby snad příště nedošlo k nějakému novému nedorozumění, zavede kontrolní opatření. Bez jeho vědomí a schválení už novináři s Hradem komunikovat nebudou. Svou troškou do mlýna přispěl i kancléř prezidenta Vratislav Mynář, který stále nemá bezpečnostní prověrku od Národního bezpečnostního úřadu, ale pobírá plat na úrovni premiéra. Aby se ale nezdálo, že je v tom sám, zveřejní platy i jednotlivých ředitelů odborů, aby si mohli vzájemně závidět.

Šídlo se vrací i k hradnímu hledání neexistujícího článku Ferdinanda Peroutky. Za tuto snahu ho prý chválí jak prezident Zeman, tak Hynek Kmomíček a radí mu, aby jako zástupný důkaz předložil novinářům ty Peroutkovy články, kterým nebude tak docela rozumět. "Ředitel Ovčáček je potěšen důvěrou a konečně najde odvahu zeptat se ředitele Kmoníčka, kdo to byl Peroutka," poznamenává Šídlo. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bečva na ČT: Ha, zločinné spolčení, vybafl Gazdík na Brabce. To máte vy v hlavě, neuvěřitelný, nechápal ministr

23:33 Bečva na ČT: Ha, zločinné spolčení, vybafl Gazdík na Brabce. To máte vy v hlavě, neuvěřitelný, nechápal ministr

„Je zjevné, že pan premiér bude brzo potřebovat soudce,“ pronesl poslanec a zpravodaj k závěrům vyše…