Jiří Dolejš ke kauze "věšení pravičáků": Psal to magor a provokatér

27.10.2012 21:06

Poslanec KSČM Jiří Dolejš se v sobotu objevil snad na všech českých serverech díky „skandálu“ svého asistenta, jemuž byla připsána výzva k věšení pravičáků. Dolejš na serveru ParlamentníListy.cz vysvětloval čtenářům, že svému asistentovi, který se od slov distancoval, věří a jakékoliv násilí odmítá.

Jiří Dolejš ke kauze "věšení pravičáků": Psal to magor a provokatér
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Dolejš agituje ve svém volebním obvodu

„Je čas rozvěšet pravičáky po městech republiky, vyvlastnit násilím všechny podnikatele, do desátého kolena zabavit majetky jejich rodinám,“ objevilo se podle serveru Blesk.cz na facebookovém profilu Jaromíra Petelíka, asistenta poslance KSČM Jiřího Dolejše. Petelík autorství těchto slov popřel a chystá se podat trestní oznámení na neznámého pachatele. Poslanec Dolejš se rozhodl svého asistenta podpořit- i proto, že má sám podobnou zkušenost.

„Také mne pronásleduje čas od času jeden exot s fingovanou identitou - rozesílá vskutku debilní (jinak to vyjádřit snad ani nejde) e-maily jakoby z mé pošty, ale zjistil jsem, že se jedná o adresu z Kanady,“ popsal vlastní zkušenost. Sám to však bere s nadhledem. „Inu různí jsou lidé a různé koníčky maj,“ píše.

V tomto případě už však podle něj byla překročena hranice od „debility“ k nebezpečí. „Výroky, že by se měli lidé věšet, jsou opravdu velmi nebezpečné - mám tu smutnou zkušenost, že se jich dopouštějí zejm. lidí kteří si myslí že jsou kryti anonymitou (zažil jsem to i vůči své osobě),“ ujistil Jiří Dolejš.

Výroky jsou podle něj tak šílené, že se jich nemohl dopustit nikdo normální. „Je nad slunce jasné, že citovaných nechutných výroků se mohl dopustit jedině agresivní fanatik, nesoudný magor a nebo provokatér,“ píše a dodává, že jeho asistent Petelík mu jako magor nikdy nepřipadal.

„S člověkem takto extremistických názorů bych nechtěl mít osobně nic společného a jistě ani kolegové v zastupitelstvu Prahy 8,“ ujišťuje Dolejš. Protože však Petelíka zná jako vzdělaného člověka, který se doposud nijak extremisticky neprojevoval, chce, aby věc byla vyšetřena.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drzí zoufalci. I přezdívku mi dali. Babiš udeřil

21:41 Drzí zoufalci. I přezdívku mi dali. Babiš udeřil

Spolu s koncem týdne je zde tradiční informační pořad premiéra Andreje Babiše Čau lidi. A dnes bylo …