Jiří Drahoš rozšířil svůj prezidentský tým. Pomůže mu i církevní historik Šebek

02.06.2017 8:38

Prezidentský kandidát Jiří Drahoš získal na svou stranu další odborníky, kteří mu pomohou „dobýt“ Hrad. Profesor Drahoš se dohodl např. s církevním historikem Jaroslavem Šebkem nebo ekonomem Danielem Münichem. Drahošův tým také intenzivně shání peníze.

Jiří Drahoš rozšířil svůj prezidentský tým. Pomůže mu i církevní historik Šebek
Foto: jiridrahos.cz
Popisek: Jiří Drahoš
reklama

Podle informací Lidových novin Jiří Drahoš rozšířil svůj tým poradců. V Ekonomických otázkách bude profesorovi radit Daniel Münich, ekonom CERGE-EI. Ten se tak postaví po bok egyptologovi Miroslavu Bártovi nebo vedle astrofyzika Jiřího Grygara. Münich  nebude Drahošovi radit jen v ekonomických otázkách, ale také v oblasti školství. Mezi poradce Jiřího Drahoše se zařadí také církevní historik Jaroslav Šebek.

„Vzhledem k  mé profesi jsou to otázky moderních českých a evropských dějin a také aktuální otázky církevního a náboženského vývoje,“ prozradil deníku Šebek.

Celkově má Drahošův expertní tým čítat asi dvacet osob.

Vedle poradců, s nimiž Drahoš jedná, shání pan profesor také peníze, na konto mu prý zatím přistálo asi 3,7 milionu korun a prezidentský kandidát děkuje všem, kteří se rozhodli přispět svou malou troškou do mlýna.

„V  prvé řadě chci poděkovat všem lidem, kteří na náš transparentní účet přispěli, ať už jde o zmíněné pány, či o kohokoliv jiného, kdo poslal třeba pár stovek. Moc si toho vážím. Každá koruna se počítá. Nicméně pokud nejste milionář, kampaň se dělá velmi těžko, takže sami i aktivně oslovujeme další potenciální dárce,“ líčí Drahoš.

Mezi Drahošovy nejštědřejší dárce patří podnikatel Martin Wichterle  nebo finančník Libor Winkler. Každý Jiřímu Drahošovi daroval asi půl milionu. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fašismus propašovali Ukrajinci i na dresy. Je potřeba lži vytáhnout na světlo. Byli jsme při křtu knihy Nemrzačte naši historii

22:25 Fašismus propašovali Ukrajinci i na dresy. Je potřeba lži vytáhnout na světlo. Byli jsme při křtu knihy Nemrzačte naši historii

REPORTÁŽ Lhaní ohledně padlých při karpatsko-dukelské operaci. Pomník vlasovcům v Řeporyjích. Odstra…