Jiří Vyvadil se vyznal: Než šílenosti Dienstbiera a tupé západní vidění, to raději východ. Tam je chlap chlap a rodina normální

14.07.2016 20:02

Bývalý nejvyšší správní soudce Jiří Vyvadil se připojil k dnešní smršti komentářů na adresu středečního projevu poslankyně ČSSD Pavlíny Nytrové. Ta podle něj ukázala odvahu a „postavila se tomu tupému západnímu vidění a vidí to po našem“.

Jiří Vyvadil se vyznal: Než šílenosti Dienstbiera a tupé západní vidění, to raději východ. Tam je chlap chlap a rodina normální
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavlína Nytrová.
reklama

Na úvod se Vyvadil opřel do teď již bývalého britského premiéra Davida Camerona, který se podle něj jakožto konzervativní politik vůbec nemá chlubit tím, že se mu podařilo uzákonit sňatky homosexuálů.

„A když u nás Kalouskové, Kolářové, Horáčkové vyhrožují: na Západ, nebo na Východ? Tak já v takovém případě říkám jednoznačně: Kloním se k Východu, kde chlap je chlap, žena ženou a rodinu tvoří muž, žena a dítě,“ napsal Vyvadil a hned začal vysvětlovat, že proti homosexuálům ale nijak nebrojí a jakékoliv ataky na ně vždy ve svých skupinách na Facebooku mazal.

Celý text zde.

„Ale šílenosti Camerona a ještě horší je snad Obama, kteří propagují svěření dětí těmto párům a chtějí je prosadit Marksová či Dienstbier, do našeho středoevropského civilizačního okruhu prostě nepatří,“ zhodnotil bývalý soudce.

„Poslankyně Pavlína Nytrová při projednávání adopce dětí stejnopohlavními páry popisovala stav, jaký už existuje v některých západních zemích, a podle ní bychom si mohli vzít odstrašující příklad z Velké Británie, Francie, Nizozemska či ze severských zemí,“ tvrdil s tím, že děti se vždy učí nápodobou, tudíž by v homosexuální rodině napodobovaly logicky homosexuální chování. „Zcela na rovinu: Koho napodobují děti v homosexuální ‚rodině‘? No homosexuální chování.“

Michaela Marksová i Jiří Dienstbier jsou klasickým příkladem tzv. západních hodnot, které většina z nás odmítá uznávat,“ napsal a dodal, že ČSSD kritizuje jen částečně. Za premiéra Sobotku by se nepostavil, ale poslankyně Nytrová mu mluví z duše. „Ta by můj hlas měla,“ dodal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: spa
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Strčte si řeči za klobouk! Libor Bouček zchudl a měl covid. Udeřil na umělce

10:52 Strčte si řeči za klobouk! Libor Bouček zchudl a měl covid. Udeřil na umělce

Moderátor Libor Bouček slaví 40. narozeniny. Jeho kolegové ze CNN Prima News mu udělali tajnou oslav…