Jiří X. Doležal: Kvůli vraždě poslankyně Britové zůstanou v EU

17.06.2016 11:52

Vražda poslankyně Jo Cox způsobí, že Britové v nadcházejícím referendu odmítnou odchod své země z EU, píše komentátor časopisu Reflex Jiří X. Doležal na jeho webové stránce.

Jiří X. Doležal: Kvůli vraždě poslankyně Britové zůstanou v EU
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří X. Doležal

Doležal připomíná, že poslankyně Jo Cox byla v typicky české terminologii sluníčkářka. Angažovala se ve prospěch syrských uprchlíků a především velmi hlasitě v rozpolcené Británii podporovala setrvání země v Evropské unii. Její vrah podle svědků při činu i při zatýkání křičel „Britain First“, což je podle Doležala název britské varianty IvČRN, která podporuje odchod Británie z EU.

Celý text je ZDE

Doležal se domnívá, že politická vražda vzbudí v Británii obrovskou vlnu občanské nevole. „Britové nejsou národ, který by si ochotně zvykal na pákistánský styl politické diskuse. Takže čin stoupence Britain First, politická vražda, bude mimořádně silně a široce, celospolečensky, odmítnut. Britská veřejnost se bez ohledu na politické názory semkne při odmítnutí vraždy jako politického prostředku – a s tím zcela samozřejmě utrpí i ideologie či názorové paradigma, jejíž stoupenec vraždil či dokonce v jejímž jménu byla vražda spáchána,“ myslí si komentátor.

Proto se domnívá, že vražda poslankyně rozhodne o setrvání Británie v EU. „Protože pro mnoho ne úplně rozhodnutých Britů se nyní brexit automaticky spojí s politickou vraždou, psychologicky se stane volba brexitu schválením té vraždy,“ dodal Doležal.

K vraždě britské poslankyně se také vyjádřil bývalý sociálnědemokratický europoslanec Libor Rouček. Připomněl, že před 13 lety byla pro myšlenku sjednocené Evropy zavražděna švédská ministryně zahraničí, sociální demokratka Anna Lindhová. „Dnes Britka ze stejné krevní skupiny, Jo Coxová. Neskutečná tragédie,“ napsal s tím, že jména obou političek bychom neměli nikdy zapomenout.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kdo má zájem na vraždě profláklého dvojitého agenta? Martin Koller staví argumenty proti hlouposti, stádnosti a totalitě

20:12 Kdo má zájem na vraždě profláklého dvojitého agenta? Martin Koller staví argumenty proti hlouposti, stádnosti a totalitě

ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Analytik Martin Koller přináší další zamyšlení pro čtenáře Parlament…