Jo, kdyby Janeček mluvil o Havlovi. Český slavík vrací úder

21.11.2021 19:11 | Ze sítí

Marketingový expert Jakub Horák se ve svých slovech na sociální síti Facebook vrátil k vystoupení podnikatele Karla Janečka na Českém slavíkovi. „Kdyby tam mluvil deset minut o Václavu Havlovi, tak ti lidé, co se teď rozčilují, by mu tleskali, a ti, co mu tleskají, by se nejspíš rozčilovali,“ zmínil.

Jo, kdyby Janeček mluvil o Havlovi. Český slavík vrací úder
Foto: Repro YouTube Real Talk
Popisek: Marketingový expert Jakub Horák

„Tak, když se vášně vybouřily a k pořadu na Nově si své řekl už každý, kdo se při slově ‚Nova‘ obvykle křižuje, tak k tomu řeknu něco i já. ‚Tož demokracii bychom už měli, teď ještě nějaké ty demokraty,‘ prohlásil po založení Československa TGM. Vyjadřovat se ke společenským tématům je při předávání cen běžný zvyk a Karel Janeček měl na to plné právo. Kdyby tam mluvil deset minut o Václavu Havlovi, tak ti lidé, co se teď rozčilují, by mu tleskali, a ti, co mu tleskají, by se nejspíš rozčilovali. Takže samozřejmě má každý plné právo nesouhlasit s jeho názory, ale zmínil je před publikem muzikantů, kterých se lockdowny těžce dotkly, takže byly namístě," zmínil marketingový expert Horák. Ten například v poslední prezidentské volbě pomáhal někdejšímu premiérovi Mirku Topolánkovi a stojí také za minulými úspěchy Pirátů.

„Dělat největší celonárodní hudební anketu je totiž jako pást kočky. Půlka lidí vám do zpráv nadává, že tam nebyl Ortel. Kdyby tam byl, nadává vám ta druhé půlka. Píšou lidi, co tam dělal Řezník, že tam vůbec nepatří a snížil úroveň celé ankety, další píšou, že jediné, co tam mělo úroveň, byl Řezník, jinak to nestálo za nic. Hlasování proběhlo podle pravidel a dopředu jsem oznámil, že pokud nějakou cenu vyhraje Ortel, sám jim ji předám, protože pravidla není možné ohýbat podle toho, co se nám zrovna hodí do krámu. Řezník dtto,“ dodal Horák.

„Samozřejmě jsem na všechny ty reakce připravený a jsem rád, že šlo o nejsledovanější přenos za poslední tři ročníky a že se o něm baví půlka internetu. A pokud někdo naříká nad tím, že je současný český pop k ničemu, tak jako obvykle doporučuju pustit se do práce a vyprodukovat nějaké lepší kapely, podporovat mladé objevy, a ne jenom brblat. Je tu moc brblalů a demokratů málo, mám občas pocit. Stejně jako úžasná šedesátá léta vyrostla z padesátých, i třicátá léta tohoto století musí vyrůst z toho, co máme teď. Vzhůru do toho!“ uzavřel marketingový expert.

Miliardář Karel Janeček, který vzkřísil anketu Český slavík, se v závěru pátečního večera, kdy pořad vysílala TV Nova živě, pořádně rozjel. Ve vysílání byl po celý večer prezentován jako společenský reformátor. V průběhu večera sám ukázal, jak by chtěl českou společnost proměnit. Volal po sjednocení Čechů, Moravanů a Slezanů. A důrazně varoval před tím, že by lidé nechali proti covidu očkovat své děti.

„Dámy a pánové, bohužel, dnešní doba není o sjednocení, není jednotná. Jsme rozdělení. Je to obrovský problém. Nesmíme se nechat dále rozdělovat. Zkusme nepodléhat strachu, zkusme být odvážní. Ano, jsme tady dočasně; ano, můžeme umřít. Ale nesmíme se bát. Pokud se budeme bát, naše životy budou horší, naše životy budou špatné,“ zaznělo od Karla Janečka před kamerami televize Nova.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ti s pendreky se už bojí. Žaloudík vystoupil, sál burácel

10:54 Ti s pendreky se už bojí. Žaloudík vystoupil, sál burácel

Dnes probíhá konference o dopadu covidu a s ním spojených následků na jedince i společnost. Konferen…