John: Občan, přepadený u sebe doma, by měl mít možnost se jakkoliv bránit

8. 3. 2014 13:32

Bývalý ministr vnitra Radek John prosazuje to, aby se občan, který bude přepaden u sebe doma, mohl bránit jakýmikoliv prostředky. Uvedl to ve svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz. „Nedávno jsem se kvůli tomu střetl v televizní diskusi Václava Moravce s panem ministrem Chovancem, který prohlásil, cituji: „Já tu nechci zavádět divoký západ.“ To, že zde dnes v této oblasti vládne divoký východ již pana ministra evidentně tak moc netrápí,“ napsal John.

John: Občan, přepadený u sebe doma, by měl mít možnost se jakkoliv bránit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radek John, lídr voleb VV do Evropského parlamentu
reklama

Argumentuje tím, že počet vyloučených lokalit v ČR nekontrolovaně roste, že počet násilných trestných činů za minulý rok vzrostl na 18 689, přičemž do této statistiky nejsou započítána znásilnění. „A zločinci – lupiči, vrazi, násilníci - nemusí mít při svých akcích proti občanům žádný strach. Slušný člověk se bojí bránit, protože jeho samotného by za to potom mohli zavřít. A dojezdové časy policie se v takových případech blíží dvaceti minutám. V té době už je samozřejmě dávno po všem, násilník spokojeně zmizel se svým případným lupem a hurá na další přepadení,“ uvádí exministr vnitra.

Podle jeho názoru by se v situaci nouze měl mít možnost napadený ve svém příbytku bránit útočníkovi bez strachu, že za to bude postižen. „Má snad útočníkovi raději uvařit kafe a počkat, až si ho dopije a dá mu ránu? Strach, že by napadený mohl být za sebeobranu postižen, ho paralyzuje. Dělá z něj snadnou oběť útočníka,“ napsal John a dodal: „Pokud ho přepadne někdo u něj doma, měl by mít možnost beze strachu použít cokoliv, čím se lze bránit.“  Podle Johna má totiž útočník vždy výhodu – je připravený a odhodlaný – a překvapená oběť se ve své sebeobraně může sotva zastavit a zdvořile se optat, zda ten grázl přišel pouze loupit nebo i vraždit.

Celý text Radka Johna najdete zde:

http://www.parlamentnilisty.cz/profily/Radek-John-1237/clanek/Nechci-ani-strelce-na-hlavu-ani-predpisy-na-hlavu-31004

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drobáky jim nedala, ale vytáhla kilo. Xaver s Pohlreichem a historka o známé herečce

14:50 Drobáky jim nedala, ale vytáhla kilo. Xaver s Pohlreichem a historka o známé herečce

Xaver si znovu pozval vyhlášeného restauratéra Zdeňka Pohlreicha, aby dokončil diskusi o spropitném.…