John opět běduje: Příjmy za hrací automaty a terminály by měly zůstat obcím

06.12.2011 10:30

Věci veřejné (VV) opět včera otevřely otázku příjmů obcí za hrací automaty a videoloterijní terminály. A to proto, že dnes má o pravidlech zdanění hazardu jednat senátní hospodářský výbor a ve čtvrtek Senát. VV ale míní, že obcím by měly zůstat všechny příjmy za automaty i terminály. O penězích z hazardu by tak podle strany neměly rozhodovat hazardní firmy

John opět běduje: Příjmy za hrací automaty a terminály by měly zůstat obcím
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radek John

Podle Věcí veřejných Poslanecká sněmovna nedávno prosadila jinou dohodu, než na které se původně domluvila koalice. Prošla totiž norma, která umožní firmám rozdělovat třicet procent na takzvaně veřejně prospěšné účely.  

Podle předsedy Věcí veřejných Radka Johna by už stát takovým způsobem ale neměl přicházet o peníze. Podle Johna by také měly obcím zůstat příjmy za hrací automaty a terminály.

Kalousek: Teď to má v rukách Senát

„Vylučuji, že by organizátoři hazardu nadále rozdělovali nějaké peníze. To, co se tady dělo dvacet let, už se dít nebude. Tento stát přišel o více než sto miliard a umožnil majitelům hazardních podniků získávat politický vliv a lobbovat přerozdělování peněz, a na tom je shoda celé koalice," uvedl John v rozhovoru pro Český rozhlas.

„Nelze hovořit o žádné pevné dohodě a o žádném pevném postupu, protože teď nedrží kartu v ruce vládní koalice, teď jí jednoznačně drží v ruce Senát. A my potom můžeme zvažovat, zda společně podpořit nebo nepodpořit jeho změny. Ale jaké změny Senát odsouhlasí, to budeme vědět ve čtvrtek," reagoval ale místopředseda TOP 09 a ministr financí Miroslav Kalousek.

„ČSSD, která má v Senátu většinu, chce podpořit jiný způsob rozdělení odvodů z hazardu tak, aby na něj neměly vliv loterijní společnosti. Zajistit chce také peníze pro sport," dodal k problému rozhlas.

Čtěte také:

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: olb

Ing. Klára Dostálová byl položen dotaz

Datová schránka- dotaz

Dobrý den, nevíte proč já, 77letý důchodce (nepodnikám, nejsem občanský aktivista, pouze jsem povinně ze zákona v tzv. "podivném" SVJé) jsem se z draze zaslané doručenky dověděl, že mi zřídili Dat. schránku- důvod, žeby svého času nový OP ????. Pokud jsem pochopil z jiných "povídání", bude mi aktivo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Do vězení.“ Olympionik David Svoboda čelí drsné hrozbě

14:10 „Do vězení.“ Olympionik David Svoboda čelí drsné hrozbě

Slova bývalého moderního pětibojaře a olympijského vítěze Davida Svobody o tom, že Rusko možná není …