John opět běduje: Příjmy za hrací automaty a terminály by měly zůstat obcím

06.12.2011 10:30 | Zprávy

Věci veřejné (VV) opět včera otevřely otázku příjmů obcí za hrací automaty a videoloterijní terminály. A to proto, že dnes má o pravidlech zdanění hazardu jednat senátní hospodářský výbor a ve čtvrtek Senát. VV ale míní, že obcím by měly zůstat všechny příjmy za automaty i terminály. O penězích z hazardu by tak podle strany neměly rozhodovat hazardní firmy

John opět běduje: Příjmy za hrací automaty a terminály by měly zůstat obcím
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radek John
Podle Věcí veřejných Poslanecká sněmovna nedávno prosadila jinou dohodu, než na které se původně domluvila koalice. Prošla totiž norma, která umožní firmám rozdělovat třicet procent na takzvaně veřejně prospěšné účely.  

Podle předsedy Věcí veřejných Radka Johna by už stát takovým způsobem ale neměl přicházet o peníze. Podle Johna by také měly obcím zůstat příjmy za hrací automaty a terminály.

Kalousek: Teď to má v rukách Senát

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: olb

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Jaké budou další kroky ANO?

Vládu se vám odvolat nepodařilo, ale dost pravděpodobně budete v příští vládě, jak se pak k celé kauze postavíte? Budete ji prošetřovat? Protože ani já pod hlavičkou ODS nevěřím nezávislému prošetření.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vidlák se vyjádřil k Maláčové: Podmínky si klást nebudete

14:38 Vidlák se vyjádřil k Maláčové: Podmínky si klást nebudete

Šéfka Sociální demokracie (SOCDEM) Jana Maláčová vyzvala uskupení Stačilo! ke spolupráci s tím, že k…