Josef Skála zakládá spolek, který má bránit přepisování dějin: Je tu spousta organizací, které živí nějaký Soros

22.09.2018 15:42 | Zprávy

Bývalý místopředseda KSČM Josef Skála se rozhodl založit spolek, který má být protiváhou neziskovým organizacím a má bojovat proti přepisování dějin. Jak Skála uvádí, máme paměť i svědomí. Píše o tom server Aktuálně.cz.

Josef Skála zakládá spolek, který má bránit přepisování dějin: Je tu spousta organizací, které živí nějaký Soros
Foto: Archiv PLTV
Popisek: Josef Skála v pořadu Horké téma

„Chceme konfrontovat politiku ohrožující dnešní svět pravdou o příčinách a vinících minulých tragédií. Vracet čest památce těch, jejichž zásluhy o mír a svobodu se znevažují,“ zmínil Skála s tím, že je nutné čelit i „přepisování dějin“ ve službách politiky. 

Skála své plány představí na akci Litoměřický odborný seminář, který spolupořádá tamější krajská KSČM, chybět nebudou mj. ani komentátor Petr Žantovský, publicista Oskar Krejčí či kritička církevních restitucí Lenka Procházková.

Původní text ZDE.

Spolek se má jmenovat Paměť a svědomí, Skála chce postoje šířit besedami, publikacemi, diskusemi. 

„U nás i v okolních zemích je spousta všelijakých spolků a neziskových, ‚nezávislých‘ organizací a tak dál, všechny živí nějaký Soros, to nedělají zadarmo, a platíme to ze státního rozpočtu,“ tvrdil již v minulosti Skála, jenž chce na chod své organizace získat peníze od státu. 

A na Skálův záměr již reagoval například Jakub Janda ze spolku Evropské hodnoty. Jak uvedl, nepřekvapuje jej, že Skála spolu se skupinou různých postsovětských nostalgiků a proputinovských postav českého veřejného života hodlá dále pokračovat ve své činnosti. Tu označil za kolaborační.  

 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

MUDr. Milan Brázdil byl položen dotaz

Podle mě dezinformujete vy, když tvrdíte, co tvrdíte

Dobrý den, pane Brázdile, obracím se na vás zde, protože mi to přijde důvěryhodnější, i když mi zřejmě neodpovíte, snad si to aspoň přečtete. Jestli vás zajímá, co si myslím o korespondenční volbě tak vám řeknu, že je mi to úplně jedno, spíš mě štve, že vy poslanci (koalice i opozice) řešíte právě t...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Další kolo války Černochové s Řehkou viděli i poslanci

20:53 Další kolo války Černochové s Řehkou viděli i poslanci

Ministryně obrany Jana Černochová měla zakázat náčelníkovi generálního štábu Karlu Řehkovi zřízení o…