Josef Skála zakládá spolek, který má bránit přepisování dějin: Je tu spousta organizací, které živí nějaký Soros

22.09.2018 15:42

Bývalý místopředseda KSČM Josef Skála se rozhodl založit spolek, který má být protiváhou neziskovým organizacím a má bojovat proti přepisování dějin. Jak Skála uvádí, máme paměť i svědomí. Píše o tom server Aktuálně.cz.

Josef Skála zakládá spolek, který má bránit přepisování dějin: Je tu spousta organizací, které živí nějaký Soros
Foto: Archiv PLTV
Popisek: Josef Skála v pořadu Horké téma

„Chceme konfrontovat politiku ohrožující dnešní svět pravdou o příčinách a vinících minulých tragédií. Vracet čest památce těch, jejichž zásluhy o mír a svobodu se znevažují,“ zmínil Skála s tím, že je nutné čelit i „přepisování dějin“ ve službách politiky. 

Skála své plány představí na akci Litoměřický odborný seminář, který spolupořádá tamější krajská KSČM, chybět nebudou mj. ani komentátor Petr Žantovský, publicista Oskar Krejčí či kritička církevních restitucí Lenka Procházková.

Původní text ZDE.

Spolek se má jmenovat Paměť a svědomí, Skála chce postoje šířit besedami, publikacemi, diskusemi. 

„U nás i v okolních zemích je spousta všelijakých spolků a neziskových, ‚nezávislých‘ organizací a tak dál, všechny živí nějaký Soros, to nedělají zadarmo, a platíme to ze státního rozpočtu,“ tvrdil již v minulosti Skála, jenž chce na chod své organizace získat peníze od státu. 

A na Skálův záměr již reagoval například Jakub Janda ze spolku Evropské hodnoty. Jak uvedl, nepřekvapuje jej, že Skála spolu se skupinou různých postsovětských nostalgiků a proputinovských postav českého veřejného života hodlá dále pokračovat ve své činnosti. Tu označil za kolaborační.  

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Euro ne! Dřel jsem jak mezek, očesali by mě. Já jsem Češka jak poleno, chci korunu. Petice Svobodných s Trikolorou a Soukromníky oslovila Čechy. Rychle roste

4:38 Euro ne! Dřel jsem jak mezek, očesali by mě. Já jsem Češka jak poleno, chci korunu. Petice Svobodných s Trikolorou a Soukromníky oslovila Čechy. Rychle roste

Jsem Češka jako poleno, měli bychom mít svoji měnu. V Německu na euru prodělali kalhoty! Euro? Celý …