Jourová dobře ví, že do vězení ji dostala policie, ne já, vysvětloval novinář Kroupa

31.07.2014 19:39

V roce 2006 kvůli tzv. kauze Budišov strávila současná ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová měsíc ve vazbě. Nakonec se však ukázalo, že je v celé kauze nevinná. Často se její zadržení spojuje s reportáží, kterou tehdy zpracoval novinář Janek Kroupa – ten však stále odmítá, že by na zatčení Jourové měl jakoukoliv vinu.

Jourová dobře ví, že do vězení ji dostala policie, ne já, vysvětloval novinář Kroupa
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně a poslankyně Věra Jourová
reklama

„Já jsem s tím policejním vyšetřováním neměl nic společného, protože policie na to přišla jinak, než že by to měla ode mě,“ vysvětloval v Interview ČT24 Janek Kroupa. „To, že ji policie dala do vězení, to popravdě i mně přišlo jako drsná věc,“ dodal.

Věra Jourová nakonec odmítla v pořadu vystoupit, protože podle svých slov čeká na omluvu právě od Kroupy. Ten si však za tehdejší reportáží stojí, popsali v ní prý celou kauzu správně. „Já si s ní beze všeho promluvím, ale já si trvám na tom, co jsme tehdy v té reportáži uvedli,“ řekl.

V reportáži padnou slova o zkorumpovanosti a o jakési Věře, která má dostat dva miliony korun. „Ona moc dobře ví, že ji tam dostala policie, a ne já,“ opakoval k měsíční vazbě Kroupa. „Myslet si, že Věra Jourová tam tehdy v té kauze nebyla, to je nesmysl,“ odmítl. Její tehdejší situace mu je však lidsky líto. „S Věrou Jourovou ještě nepochybně někdy mluvit budu, tak možná si to pak řekneme,“ dodal Kroupa.

V pořadu promluvil i o tzv. Berdychově gangu, jehož činnost popsal ve své knize Zločin jako profese. „Ve chvíli, kdy ho zadrželi, tak mám za to, že pocítil jistou míru úlevy, že je ta situace vyřešená,“ řekl na adresu Davida Berdycha.

Ten nyní strávil ve vězení deset let, soud ho ale ani po dvou třetinách trestu nepustil na svobodu – nevěřil, že by na svobodě vedl počestný život, a činnost Berdychova gangu považuje za tak závažnou, že předčasné propuštění není možné. Jak ale Kroupa upozorňuje, Berdych nebyl hlavou gangu, ačkoliv je v médiích podle něj pojmenovaný. „Na rozdíl od těch lidí, kteří jsou dneska venku, David Berdych se přiznal,“ upozornil novinář.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ohrožení voleb do Sněmovny! Čeká na (ne)zvolení do Rady ČT a ruply mu nervy

12:47 Ohrožení voleb do Sněmovny! Čeká na (ne)zvolení do Rady ČT a ruply mu nervy

„Přístup demobloku k dovolbě Rady ČT je skandální,“ říká publicista Pavel Černocký ohledně stále odd…