Jourová skončila ve funkci místopředsedkyně hnutí ANO

13.10.2014 16:46 | Zprávy

Kandidátka na eurokomisařku a bývalá ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová (ANO) skončila ke dnešnímu dni ve funkci místopředsedkyně hnutí ANO. Potvrdila to v pondělí ČTK. Jourová zůstává řadovou členkou hnutí. Poslanecký mandát chce složit na schůzi, která by měla začít 21. října.

Jourová skončila ve funkci místopředsedkyně hnutí ANO
Foto: Daniela Černá
Popisek: Věra Jourová

Hnutí ANO tak zůstává bez jediného místopředsedy, ostatní čtyři místopředsedové, kteří byli zvoleni na sněmu v březnu 2013, rezignovali záhy po sněmu a jejich místa dosud nebyla obsazena. Další sněm by mohl být svolán do 1. března 2015. Hnutí, jemuž předsedá ministr financí Andrej Babiš, má nyní osm řadových členů předsednictva.

Jourová už minulý týden řekla, že ve vedení ANO skončí pravděpodobně 13. října. Odchází do Bruselu, má se stát členkou Evropské komise.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vfe, čtk

Radek Rozvoral byl položen dotaz

Slibujete konsolidaci veřejných financí

Mě zajímá jedno, jak se to dotkne nás občanů? Kde a na čem chcete šetřit? Budete zvyšovat nějaké daně?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Řeší to vláda bez Babiše? Právník Kysela vidí pohromu z Bruselu

21:38 Řeší to vláda bez Babiše? Právník Kysela vidí pohromu z Bruselu

Pokud bude vítěz voleb Andrej Babiš jmenován premiérem, ocitne se vzhledem k vlastnictví Agrofertu v…