Hosté se shodli na tom, že teroristický útok v Londýně je teroristický barbarský čin a celá EU musí dělat maximum pro zvýšení bezpečnosti. „Paní Mayová říká, že to zastavíme, ale já jsem skeptická,“ varovala Jourová. Volný schengenský prostor totiž usnadňuje pohyb teroristům, a to je problém. Stejně tak je problém, že teroristé se rekrutují mezi občany EU. Jde často o mladé lidi, kteří mají za to, že před sebou nevidí žádnou životní perspektivu, a tak se přikloní k radikální ideologii a páchají barbarské útoky.
Chovanec v této souvislosti kritizoval média. „Já si myslím, že ten obrovský tlak médií pomáhá těm teroristům, protože co oni chtějí? Chtějí vyděsit a zastrašit a já myslím, že ten obrovský zájem médií jim v tom pomáhá,“ konstatoval ministr vnitra.
Také Zahradil byl z útoku v Británii zdrcen, ale současně prohlásil, že si z této situace musíme vzít ponaučení. „My musíme odmítnout snahu EU zavádět migrační kvóty a zachovat si kontrolu nad tím, kdo se pohybuje na našem území,“ apeloval na kolegy v EU Zahradil.
Podle Jourové je třeba urychlit řadu procesů. „Mluvím teď o tom, aby policie a státní zástupci mohli získávat informace z kybernetického prostoru. Tam já budu zase teď ve čtvrtek navrhovat, aby se dal tenhle proces urychlit a aby se dalo sáhnout pro důkazy o zločinné činnosti, abychom se rychleji dostávali k informacím o teroristických útocích,“ uvedla Jourová.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Miloš Polák