Jourovou to neskončilo. Teď Česko bojuje o další místa u komise

14.09.2014 15:31

Česko má eurokomisařku. Věra Jourová dostane na evropské úrovni na starosti oblast spravedlnosti a rovnosti šancí. Boj o křesla v Bruselu tím ale nekončí. Rozhoduje se totiž o tom, zda se podaří dostat do týmů dalších eurokomisařů české spolupracovníky. Informuje o tom server Aktuálně.cz.

Jourovou to neskončilo. Teď Česko bojuje o další místa u komise
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka EU

„Byl by obrovský úspěch, kdyby se povedlo dostat našeho člověka do jednoho z kabinetů 'velké trojky'. A myslím, že se povede jeden člověk ještě někam jinam," říká Tomáš Prouza, tajemník pro evropské záležitosti. Pod pojmem „velká trojka“ se skrývají týmy eurokomisařů ze tří nejmocnějších zemí EU – Německa, Francie a Velké Británie. Bližší podrobnosti k probíhajícím jednáním ale Prouza odmítl podat.

Svůj tým sestavuje i končící ministryně pro místní rozvoj Věra Jourová (ANO). Má prý k dispozici stovky životopisů, ale musí počkat také na to, jak dopadnou jednání právě o umístění českých spolupracovníků u jiných evropských komisařů, aby recipročně mohla poskytnout místo ve svém týmu. Česká pozice je zde ale relativně slabá. Jednak Jourová nezískala právě nejmocnější postavení v Evropské komisi a jednak Česko jako relativně nová unijní země nemá příliš mnoho zkušených odborníků se znalostí evropského dění, které by mohla nabídnout do jiných kabinetů.

Odcházející český eurokomisař Štefan Fűle Jourové doporučuje, aby si se sestavováním týmu dala na čas, protože se jí v příštích letech vyplatí spolupracovat s odborníky, kteří sednou své šéfce a sednou si i vzájemně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Držkopád Klause ml! Okamura vstává z popela. Babiš jasně v čele... Nová čísla

11:34 Držkopád Klause ml! Okamura vstává z popela. Babiš jasně v čele... Nová čísla

Nejnovější volební prognóza neziskového ústavu STEM nepotěší Václava Klause mladšího. Poté, co jej v…