Jsem jako Trump, napsal o sobě Andrej Babiš. Ale jiného miliardáře-politika má prý ještě radši

5. 3. 2016 18:47

Andrej Babiš (ANO) se na sociální sítí Facebook srovnal s Donaldem Trumpem, kandidátem na prezidenta USA. V lecčems jsou si podobní. Vyjadřují se občas nekorektně a vědí, co by bylo dobré udělat v uprchlické krizi. O pár hodin později taktéž na sociální síti Facebook dodal, že Trump několikrát zbankrotoval a je docela šokující, jak se mu daří.

Jsem jako Trump, napsal o sobě Andrej Babiš. Ale jiného miliardáře-politika má prý ještě radši
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Andrej Babiš

„V některých tématech se mi líbí Donald Trump, což se asi dalo čekat. Má jasné řešení pro otázku migrace, je to byznysman, který nežije z politiky, ale ze svých vlastně vydělaných peněz. Jeho rétorika je často nekorektní, ale to ta moje taky. Tak nějak mu rozumím víc než třeba paní Clintonové,“ napsal na Facebooku hnutí ANO.

Doplnil ovšem, že by si uměl představit ještě lepšího prezidentského kandidáta – miliardáře Michaela Bloomberga, někdejšího starostu New Yorku. Sluší se dodat, že Bloomberg nevyloučil, že se do prezidentského klání ještě zapojí. Někdejší starosta slavného města je podle Babiše skvělým podnikatelem, který má navíc ještě větší střet zájmů, než sám Babiš.

„Kdybych byl Američan, volil bych Michaela Bloomberga, protože ho znám. Je to skvělý podnikatel, skvělý starosta New Yorku a skvělý člověk. A má dokonce ještě větší střet zájmů než já. Udělal na mě velký dojem a možná do toho půjde. Donald Trump několikrát zbankrotoval a je docela šokující, jak se mu daří. Nicméně mediálně je velice zdatný,“ vyjádřil se šéf hnutí ANO.

Server Echo24.cz k tomu dodává, že k názorovému posunu u ministra financí Babiše došlo poté, co někteří lidé na sociální síti zkritizovali Babišův pohled na Trumpa. Jednomu z občanů se např. nepozdává nápad postavit obří zeď proti imigrantům a to ještě za peníze sousedního státu – Mexika. Takhle prý nevypadá funkční řešení migrační krize. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ukazoval jste jen uprchlíky a jednu stranu konfliktu. Jsem tady, abych vám to řekla do očí!“ Drsný střet zpravodaje ČT Jakuba Szántó a rozčílené Syřanky. Na veřejnosti

16:59 „Ukazoval jste jen uprchlíky a jednu stranu konfliktu. Jsem tady, abych vám to řekla do očí!“ Drsný střet zpravodaje ČT Jakuba Szántó a rozčílené Syřanky. Na veřejnosti

REPORTÁŽ Za oponou války. Tak se jmenuje kniha novináře, zahraničního zpravodaje ČT Jakuba Szántó, p…