Jsem nesmírně zarmoucen... Prezident Zeman se vyjádřil k důlnímu neštěstí na Karvinsku

21.12.2018 11:30 | Zprávy
autor: nab

Prezident Miloš Zeman dnes vyjádřil soustrast pozůstalým po obětech neštěstí na dole ČSM na Karvinsku. Popřál brzké uzdravení raněným a poděkoval záchranářům, kteří na dole zasahovali. Podobně jako hlava státu se vyjadřují i další politici.

Jsem nesmírně zarmoucen... Prezident Zeman se vyjádřil k důlnímu neštěstí na Karvinsku
Foto: screen ČT
Popisek: Prezident Miloš Zeman

„V tomto adventním čase nás všechny zasáhla tragédie na Dole ČSM. Jsem nesmírně zarmoucen ze ztráty lidských životů. Vyjadřuji upřímnou soustrast pozůstalým, přeji brzké uzdravení raněným a děkuji obětavým záchranářům,“ uvedl Zeman prostřednictvím svého mluvčího.

„Chtěl bych v první řadě vyjádřit soustrast pozůstalým po obětech tohoto důlního neštěstí, zraněným bych popřál rychlé uzdravení. Je to samozřejmě obrovská tragédie,“ řekl novinářům ve Sněmovně vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). „Teď bude následovat vyšetřování a je potřeba zjistit, zda nedošlo k porušení nějakých bezpečnostních předpisů,“ doplnil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Mikuláš Peksa, Ph.D. byl položen dotaz

USA

Vy opravdu myslíte, že USA jako velmoc zanikne? A kdo ji ve sféře vlivu podle vás nahradí? Čína, Rusko? To by přeci bylo ještě horší. Dost pochybuji, že by to mohla být Evropa nebo vy snad máte jiný názor?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nevyměnili mu prášky?“ Kolář u Havla v ráži. Trump pro smích

22:22 „Nevyměnili mu prášky?“ Kolář u Havla v ráži. Trump pro smích

Prezidentův poradce Petr Kolář při debatě Knihovny Václava Havla ostře kritizoval vývoj ve Spojených…