Jsem odpůrcem multikulturalismu, říká „Čuňas“ Stárek. Havlův kamarád

03.06.2016 21:38

František Stárek zvaný Čuňas se kamarádil s prvním českým prezidentem Václavem Havlem a spolu s ním působil v disentu. Teď chce za ODS kandidovat do Senátu. Rozhodně se necítí být sluníčkářem, je prý odpůrcem multikulturalismu. Nelíbí se mu taky, jak současná vláda utahuje šrouby svobodě.

Jsem odpůrcem multikulturalismu, říká „Čuňas“ Stárek. Havlův kamarád
Foto: Hans Štembera
Popisek: Návrh zákona o elektronické evidenci tržeb začal projednávat Senát
reklama

František „Čuňas“ Stárek působil spolu s Václavem Havlem v undergroundu. V rozhovoru pro server TN.cz prozradil, že se rozhodně necítí být „sluníčkářem“, byť se někdejší příslušníci této společenské skupiny mezi tzv. sluníčkáře řadívají. „Jsem dlouhodobě odpůrcem takových projektů. Je to experiment, kterým byl třeba i socialismus. Vznikl v 60. letech, ale třeba ve Francii už je jasné, že to nefunguje. Není to o etniku nebo náboženství, ale o tom, že přichází nějací lidé nekompatibilní s naší kulturou,“ řekl Čuňas.

Rozhodl se kandidovat za ODS, neboť mu jde o svobodu jednotlivce. Oceňuje navíc, že tato strana prošla po svém pádu určitou obměnou a teď ji vedou lidé, kteří to nedělají pro peníze. Rád se přidává k lidem, kterým svoboda jednotlivce není lhostejná. Současné vládě totiž vyčítá, že se snaží až příliš „utáhnout šrouby“. Svědčí o tom např. zákon na regulaci hazardu.

„Lidé potřebují pozitivní signály, že je jejich bezpečnost chráněna. Nesmí se ale jít za hranu. Ustoupit od svobody ano, ale když je to posvěceno nezávislým soudem. Ne aby někde seděl úředník, který by rozhodoval,“ zdůraznil Čuňas.

Komunisté podle kandidáta do Senátu ustrnuli ve své autoritářské minulosti. Pořád pracují s diktaturou proletariátu. Bohužel jsme se v minulosti nevypořádali s komunisty dost jasně. Je to škoda, ale dnes už o to lidé nemají zájem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bral i půl milionu měsíčně... Teď herec Petr Rychlý ztrácí práci a prý neví, co bude

20:05 Bral i půl milionu měsíčně... Teď herec Petr Rychlý ztrácí práci a prý neví, co bude

Není snad v České republice profese, která by nebyla covidem-19 nějakým způsobem ovlivněna. Zasažení…