Jsem pravičák, co má sociální cítění. Ale nejsem politik, přišel jsem z jiného světa. Show Andreje Babiše v jeho vlastním rádiu

16. 9. 2014 19:31

Nikdy nebudu politikem, nikdy nebudu umět tak dobře mluvit jako oni. Jsem pravicově orientovaný člověk s vysoce vyvinutým sociálním cítěním. To jsou některé z výroků, které ministr financí a lídr hnutí ANO Andrej Babiš pronesl v rozhovoru pro Rádio Impuls v pořadu, který byl odvysílán v úterý krátce po 18. hodině. Babiš se také vyslovil pro znovuzavedení trestu smrti. Moderátorka pořadu upozornila, že Rádio Impuls patří společnosti Agrofert, jejíž majitelem je právě Babiš.

Jsem pravičák, co má sociální cítění. Ale nejsem politik, přišel jsem z jiného světa. Show Andreje Babiše v jeho vlastním rádiu
Foto: Radim Panenka
Popisek: Andrej Babiš v Paříži
reklama

Anketa

Jaký trest si zaslouží vrah dítěte? (pozn.: Jako maximální možnost. Konkrétní případ samozřejmě vždy musí posoudit soudce)

hlasovalo: 13166 lidí

Babiš uvedl, že své sliby o tom, že nebude lhát a krást, plní. Znovu zopakoval své dřívější tvrzení, že není a nebude politikem. „Až do ledna tohoto roku jsem žil jinde. Teď jsem ve světě, kterému nerozumím, kde jsou jiná pravidla,“ povzdechl si. Sám sebe charakterizoval jako pravicově orientovaného člověka s vysoce vyvinutým sociálním cítěním. „Nikdy nebudu politik, nikdy nebudu umět tak mluvit,“ poznamenal s tím, že politika je pro něj neuvěřitelný svět povrchnosti a byrokracie, kde se často slibuje, i když se ví, že se sliby nesplní.

V Praze jsem vybral jen čtyři kandidáty

„Hlavní rozdíl mezi mnou a ostatními stranami je ten, že nesoutěžím, abych byl předseda, mám autoritu, založil jsem hnutí,“ tvrdil a odmítl údajné pomluvy, že hnutí autoritativně řídí. V Praze například osobně vybral ze všech kandidátů jen čtyři.

Zároveň ale uvedl, že komunální volby jsou pro ANO důležité. Hlavním cílem je uspět ve velkých městech. „Tam už ti lidé nedohlédnou, jak to na radnici funguje,“ vysvětlil.

Chci většinový systém. V koalici jsme museli z našich principů ustoupit

Vyjádřil se i k volebnímu systému, přivítal by většinový, aby jedna strana vládla a druhá byla v opozici, podobně jako je tomu v USA. „Kvůli koalici jsme museli ustoupit z některých našich principů,“ povzdechl si.

Kritizoval také to, že vláda rozhoduje o příliš velkém množství podružností. „My jsme včera například řešili pronájem pro 105 čtverečních metrů. Řešíme nesmysly, které by kompetenčně měly být řešeny na nižší úrovni,“ uvedl.

V souvislosti s nedávnou vraždou devítileté slečny v Klášterci nad Ohří uvedl, že by byl pro obnovení trestu smrti, protože kdyby byl v kůži otce zavražděné dívky, tak by jejího vraha chtěl také zabít.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Pořád h*jzl Zeman nechcípl.“ Chtěli slušně diskutovat, ctí pravdu a lásku, Soros je neplatí. Jenže se to zvrhlo

10:34 „Pořád h*jzl Zeman nechcípl.“ Chtěli slušně diskutovat, ctí pravdu a lásku, Soros je neplatí. Jenže se to zvrhlo

Obstál Miloš Zeman v době koronavirové krize? Podle hlasování čtenářů ParlamentníchListů.cz ano. Ale…