Dále pak podotýká: „A jak se bohužel stalo zvykem, naši vládní představitelé nejenže toto evropské nařízení při stěžejním hlasování neodmítli (na rozdíl od Rakouska), ale také zaspali přípravu prováděcí české legislativy a metodiky, která by pomohla všem povinným subjektům se lépe zorientovat a připravit na nové povinnosti. Vše se opět honí na poslední chvíli a ti, kteří na to nejvíce doplácí, jsou například starostové malých obcí či živnostníci, kteří se nemohou opřít o zázemí úřednického aparátu nebo firemních právníků. Dokonce také já jako senátor dlouhé týdny marně čekám na odpověď z ministerstva průmyslu a obchodu na zcela konkrétní dotazy, které jsem směřoval k povinnostem, vyplývajícím z GDPR pro živnostníky a malé podnikatele."
Ivo Valenta se v té souvislosti obrátil na Igora Němce, který dlouhou dobu předsedal Úřadu pro ochranu osobních údajů a dnes působí v komerční sféře.
„Vážím si takto jasně formulovaných odpovědí, i když asi nikoho nepřekvapím, když řeknu, že jsem alespoň v koutku duše doufal, že GDPR nebude mít na živnostníky dopad a že třeba někoho v EU napadne vyjmout ty nejmenší živnostníky a OSVČ z čistě byrokratického nařízení. Nestalo se tak," píše dále Valenta.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tomáš A. Nový