Jsi blb, víš, kreténe? Starosta Novotný vyrazil bránit Fialovu ODS před Petrem Štěpánkem

18.04.2019 20:43

S odstraněním poslance Václava Klause mladšího z funkce předsedy školského výboru Poslanecké sněmovny přišly i ostré hádky mezi jeho přiznivci a odpůrci. Někdejší člen ODS a publicista Petr Štěpánek se na sociální síti pustil do obajoby Klause a jeho odbornosti. Netrvalo dlouho a přišla studená sprcha od starosty pražských Řeporyjí Pavla Novotného, který ho stylem sobě vlastním zasypal řadou nevybíravých slov.

Jsi blb, víš, kreténe? Starosta Novotný vyrazil bránit Fialovu ODS před Petrem Štěpánkem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Štěpánek

Anketa

Věříte v úspěch nové pravicové strany Václava Klause?

81%
19%
hlasovalo: 16216 lidí

Pro odvolání Václava Klause ze školského výboru Sněmovny se nakonec vyslovilo 94 ze 150 přítomných poslanců. Proti bylo pouhých 14. Klause na jeho postu nahradil nový nominant občanských demokratů Karel Krejza. „Pan poslanec Krejza, který jako celoživotní obchodník s akciemi se teď má stát expertem na školství...“ kroutil hlavou Klaus nad svým nástupcem.

Dodal, že jeho odstranění nemá logiku, protože jako celoživotní učitel nemá v jiném sněmovním výboru smysluplné uplatnění. „Má to asi stejnou logiku, jako kdyby pan Bartoš, který v životě neopustil město, byl jmenován do výboru pro zemědělství,“ řekl Klaus mladší.

Pár slov k odvolání Klause mladšího ze školského výboru napsal na sociální siť Twitter také publicista Petr Štěpánek. Ironicky k jeho nástupci do čela školského výboru poznamenal: „Proč by měl být jeho členem bývalý ředitel nejúspěšnějšího gymnázia v ČR, když tam lze posadit člověka, který se školstvím nikdy neměl nic společného?“ Stejně jako se vyjádřil Klaus mladší, postrádá to podle něj logiku. „Jen tak dál, milá ODS. Vzhůru ke pěti procentům!“ vzkázal občanským demokratům.

O něco později se podělil, jak mu na tento jeho tweet odpověděla „nová hvězda fialové ODS“, řeporyjský starosta Pavel Novotný. A že sprostými slovy dvakrát nešetřil. Štěpánka hned na úvod své reakce označil za blba a připomněl mu, že ODS má dle dohody mít ve výboru 3 lidi. „Víš, kreténe? No a měla tam po vyhazovu VKml jen dva, blbečku. Bože,“ citoval slova Novotného publicista.

To však nenechal Štěpánek bez odpovědi. Novotnému odepsal, že je roztomilý a požádal ho, ať mu píše častěji. Rýpl si do něj, že tweetů, ze kterých prýští noblesní vychování a třeskutá inteligence pisatele, není nikdy dost.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ulevuji husté dopravě, těší Richterovou. Jezdí Prahou do práce na kole

21:06 Ulevuji husté dopravě, těší Richterovou. Jezdí Prahou do práce na kole

Pirátská poslankyně Olga Richterová se přihlásila do letošního projektu Do práce na kole. A právě o …