Jsme jednou z nejbezpečnějších zemí, shodli se na konferenci Andrej Babiš a Jan Hamáček

22.03.2019 10:31

V Měšťanské besedě v Plzni se ve středu konala konference v rámci diskusní platformy Univerzity Karlovy s názvem Bezpečné Česko? Té se na pozvání rektora UK Tomáše Zimy zúčastnil předseda vlády Andrej Babiš a ministr vnitra Jan Hamáček. Oba se shodli, že Česko je bezpečná země. Hamáček dokonce tvrdí, že jsme jedna z nejbezpečnějších zemí.

Jsme jednou z nejbezpečnějších zemí, shodli se na konferenci Andrej Babiš a Jan Hamáček
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr vnitra Jan Hamáček
„Jsme jednou z nejbezpečnějších zemí na světě, je za tím spousta práce policistů, hasičů a dalších bezpečnostních sborů. Na konferenci Bezpečné Česko v Plzni jsem v projevu připomněl výzvy, jimž budeme v budoucnu čelit, aby naše země byla bezpečná i v dalších letech,“ zhodnotil na Twitteru místopředseda vlády Jan Hamáček. 
 

Anketa

Dostane se TOP 09 do příští Poslanecké sněmovny? Ať už sama, či v rámci předvolebního spojenectví?

5%
95%
hlasovalo: 11325 lidí
 
Ve svém projevu také zmínil, že Česká republika má bezpečné ulice, klesající kriminalitu, skvěle fungující integrovaný záchranný systém, mizivé problémy s migrací. Za tím vším podle Hamáčka stojí spousta nekonečné práce a úsilí policistů, hasičů a příslušníků dalších bezpečnostních sborů. 
 
„Na ministerstvo jsem nastoupil s plánem stabilizovat policejní a hasičský sbor a zajistit jeho financování na několik let dopředu. Podařilo se nám zajistit navýšení počtu policistů o 1000 a v příštích třech letech nabereme 450 nových hasičů. Podařilo se významně přidat na platech, a to především těm, kteří jsou přímo v terénu a nesedí v kancelářích. Ti, kteří chrání naše majetky, zdraví a životy, a riskují svůj vlastní, musejí dostávat důstojnou odměnu,“ řekl ministr vnitra Hamáček. 
 
 
„Lidé se přesto dnes bojí zpráv z médií, nebo polopravdy některých politiků, kteří kvůli své popularitě zneužívají přirozené lidské obavy. A bohužel to někdy bývá i výsledek promyšlených kampaní ze zahraničí. Vystrašené lidi nicméně nemá smysl odsuzovat. Musíme jim vše trpělivě vysvětlovat, protože strach ve společnosti může mít někdy neuvěřitelně tragické dopady. Varovný je příklad prvního českého teroristy, penzisty, sympatizanta populistické SPD, který bral vážně nesmysly o migraci a Evropské unii a pokácel na železniční trať stromy. Vydával to za útok muslimských teroristů a předpokládal, že vyburcuje veřejnost. Skončil u soudu a dostal čtyři roky,“ uvedl Hamáček. 
 
 
Andrej Babiš na konferenci také zmínil, že jsme sedmou nejklidnější zemí, kriminalita zde klesá a v žebříčcích bezpečnosti zemí se Česko umísťuje na předních místech. „Ono to nepřímo potvrzuje i takový ukazatel, jako je turistický ruch – minulý rok rekord 16,7 milionů turistů přes letiště v Praze, takže je jasné, že turisté rádi jezdí do bezpečných zemí,“ zmínil Andrej Babiš. 
 
„Česká republika je bezpečná země. Záleží jen na nás, abychom ji takovou udrželi, nebo aby byla ještě bezpečnější,“ uzavřel Hamáček. 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Barbora Richterová

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Základna USA u Ostravy? Vondra bude rád. Teď se přidal Landovský

18:23 Základna USA u Ostravy? Vondra bude rád. Teď se přidal Landovský

Velvyslanec ČR při NATO Jakub Landovský reagoval na výroky nového místopředsedy ODS Alexandera Vondr…