Jsou to bílí muži, menšiny by se jich bály. Britové sundávají obrazy slavných předků a možná to půjde mnohem dál

17.07.2017 8:41

Konzervativní deník The Telegraph přináší další důkaz, že britský vzdělávací systém je čím dál tím více ve vleku politické korektnosti a multikulturalismu. Prestižní vzdělávací institut King’s College London byl nucen se do značné míry vzdát své „bílé“ minulosti.

Jsou to bílí muži, menšiny by se jich bály. Britové sundávají obrazy slavných předků a možná to půjde mnohem dál
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Velké Británie
reklama

King’s College London patří k nejprestižnějším univerzitám na světě a pravidelně se umísťuje na předních místech ve všech možných žebřičcích. Mnoho absolventů univerzity získalo Nobelovu cenu. Ale ani tento fakt univerzitu neochrání před ideologií politické korektnosti a multikulturalismu, které jsou mnohdy prosazovány velmi bizarním způsobem. Aspoň to platí pro Ústav psychiatrie, psychologie a neurovědy.

Děkan ústavu profesor Patrick Leman oznámil, že z prostor zmizí portréty a busty „vousatých bílých“ mužů. Nepomůže jim ani fakt, že mnozí patřili k průkopníkům ve své oboru a přispěli značnou měrou k věhlasu Ústavu psychiatrie, psychologie a neurovědy na King’s College London. Z pohledu aktivistů, studentů a dalších příslušníků britské levice jsou příliš „bílí“ a všichni jsou mužského pohlaví. Něco takového se z pohledu gender studies, multikulturalismu a politické korektnosti neodpouští.

Anketa

Je v České republice svoboda slova?

5%
95%
hlasovalo: 7344 lidí

Celý text v angličtině naleznete ZDE.

Otcové zakladatelé musí své místo připustit v rámci vytvoření „zdi rozmanitosti“ ženám a jedincům s barevnou pletí. „V našem ústavu nemohou být jen busty bílých vousatých mužů. Musíme být více modernější a interkulturnější,“ cituje deník děkana Lemana s tím, že před dvěma roky byla ze zdi univerzity odstraněna fotografie bývalého arcibiskupa z Canterbury lorda Careyho, protože se stavěl proti uzavírání sňatků mezi homosexuály.

Některé busty a portréty tak budou zcela odstraněny a jiné umístěny tam, kde „budou méně pobuřovat“. „Plány byly jednoznačně podpořeny studentskými organizacemi. Snažíme se více reflektovat rozmanitost a soustředíme se i na výzkum z Asie, Afriky a dalších částí světa. Jsme přesvědčeni, že prostor pro studenty by neměl být vyplněn jen vousatými bílými muži z dvacátých let minulého století, ale měl by zahrnovat také odlišné etnické skupiny a jiné kultury,“ říká děkan, který nijak neskrývá svoji příslušnost k britským labouristům.

Ačkoli mnozí profesoři a studenti s novými pořádky souhlasí, ozývají se také kritické hlasy. „Jde o krok šílené politické korektnosti a dekolonizaci učebních osnov. Stačí, že studenti začnou křičet a vedení jim ihned vyjde vstříc. Faktem zůstává, že mnozí z nich mají problém být vzděláváni bílým mužem,“ cituje The Telegraph prezidenta King’s Conservative Association Sama Barretta a dodává, že podobných střetů mezi profesory a studentskými aktivisty v posledních letech povážlivě přibývá.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pro

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zánět srdečního svalu. Vzácně! Připojené varování k vakcíně vyrobené v USA. Máme jasné slovo špičkového odborníka

19:10 Zánět srdečního svalu. Vzácně! Připojené varování k vakcíně vyrobené v USA. Máme jasné slovo špičkového odborníka

Indická mutace Delta děsí Evropu, v Moskvě napadá i naočkované a podle posledních výzkumů pronikla u…