Jste jak pojízdný cirkus, bavil se prezident na účet aktivisty v Hradišti

06.09.2013 19:17

REPORTÁŽ Třídenní maratón setkávání s občany, schůzek s představiteli měst i zaměstnanci firem zakončil prezident v Uherském Hradišti. I tam ho vítaly potleskem stovky příznivců. Nechyběl ale ani aktivista - „vytrvalec“ Ziggy Horváth s červenými stopkami.

Jste jak pojízdný cirkus, bavil se prezident na účet aktivisty v Hradišti
Foto: Daniela Černá
Popisek: Prezident Zeman na návštěvě Uherského Hradiště
reklama

Na setkání s prezidentem dorazil i neúnavný Ziggy Horváth, který si po Zlínu a Vsetínu nenechal ujít ani tohle setkání se Zemanem. Vysloužil si tak zvláštní uvítání. „Nejdřív bych chtěl zvlášť srdečně pozdravit svého vytrvalého oponenta, který podobně jak pojízdný cirkus objíždí každé město, kde diskutuji a třímá dva nápisy, čímž se stává televizní hvězdou. Ty dva nápisy, kdybyste je náhodou nemohli přečíst, jsou: Stop totalitě, Stop Zemanovi,“ uvedl Zeman a dále doporučil aktivistovi, který držel v obou rukách nad hlavou „stopky,“ aby raději střídal ruce, protože jinak se mu mohou rychle odkrvit.

Za reakci sklidil Zeman potlesk veřejnosti. „Můžete mě obviňovat naprosto právem například z toho, že pan Miroslav Kalousek není ministrem financí České republiky. To se týká i dalších ministrů. Já jsem pro stručnost jmenoval jen toho nejoblíbenějšího z nich,“ doplnil Zeman, který dále, stejně jako v jiných městech, připomněl svůj příspěvek k pádu vlády. Zároveň vyzval veřejnost, aby šla k předčasným volbám.

Zeman nemůže za krajskou koalici s komunisty

Po proslovu následovala diskuse, ve které se jeden z místních občanů ptal prezidenta na to, jak je to s jeho vztahem ke komunistům. „Já opravdu nemůžu za to, že ve Zlínském kraji vznikla koalice, jejíž součástí je i komunistická strana. To je svobodné rozhodnutí občanů Zlínského kraje, kteří komunistickou stranu v nezanedbatelném počtu volili. Já nemám právo ani povinnost komentovat výsledky jednotlivých krajských voleb. Pouze těm, kdo proti této koalici protestují, bych chtěl připomenout, že mnozí z nich se voleb neúčastnili,“ reagoval prezident.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Lidé si stěžovali na nezaměstnanost

Většina lidí, která pokládala dotazy, ujistila prezidenta, že právě jemu ve volbách dali hlas. Zároveň od něj očekávají do budoucna i pomoc při řešení otázek, jako je nezaměstnanost nebo finanční situace lidí s postižením. „Mám roztroušenou sklerózu. Zajímalo by mě, zda nám zdravotně znevýhodněným vrátíte veškeré dávky v nouzi?“ ptal se jeden z občanů. „Nařízením ministra Drábka, bývalého ministra práce a sociálních věcí, se výrazně zhoršily podmínky pro zdravotně postižené, ať už jakéhokoli typu. Jsem pro návrat těchto dávek zdravotně postiženým,“ odpověděl prezident.

Fotogalerie: - Miloš Zeman ve Zlínském kraji

Prezident Miloš Zeman s chotí na návštěvě ve Zlíně
Prezidentova ochranka před limuzínou
Prezident společně s hejtmanem Stanislavem Mišákem
Prezident Zeman s šéfem hradního protokolu Jindřic...
Prezident hovoří k občanům
Zadumaný prezident

Prezident přijede zase za rok

V Uherském Hradišti pak také prezident potvrdil, že se do Zlínského kraje opět vrátí, poděkoval hejtmanovi za organizaci programu a dále uvedl. „Setkal jsem se s občany na pěti náměstích. V průměru ta účast byla 600 až 700 osob. Nejvíc bylo v Kroměříži, asi 1000 lidí. Zajímavý byl poměr mezi příznivci a odpůrci. Já bych to odhadl tak padesát ku jedné,“ uvedl Zeman. Zároveň potvrdil, že je s návštěvou velmi spokojen.„Snažili jsme se program udělat co nejkomfortněji, bylo to ale našlapané. Chci ale poděkovat všem také za to, že se dařilo program časově zvládnout,“ uvedl hejtman Stanislav Mišák.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Daniela Černá
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jsme za kašpary.“ Milion chvilek? Už i ODS se směje. Plus varování, o co Minářovi skutečně jde. A vážné informace

19:13 „Jsme za kašpary.“ Milion chvilek? Už i ODS se směje. Plus varování, o co Minářovi skutečně jde. A vážné informace

Na to, že spolek Milion chvilek připravuje demonstraci proti zvolení Stanislava Křečka ombudsmanem p…